Rozkrojte citron na polovinu a vytlačte vnitřek proti kohoutku. Poté pomocí gumičky připevněte citron k hlavě kohoutku. A obdivovat výsledek.

Všichni jsme se museli vypořádat s nepříjemným problémem usazování vodního kamene na našich vodovodních bateriích, kde může být obzvláště obtížné odstranit vodní kámen. Zanášení je výsledkem nahromadění minerálů, včetně vápníku a hořčíku, ve vodě. Jak se voda odpařuje, tyto minerály krystalizují a vytvářejí pevné usazeniny na různých površích, včetně vodovodních baterií. Postupem času se tyto usazeniny stávají hustšími, tvrdšími a odolnějšími, takže je obtížné je odstranit. Konce vodovodních baterií jsou navíc často v kontaktu s vodou, což podporuje pravidelné ucpání. Tvary a úhly vodovodních baterií mohou také ztěžovat přístup a čištění. Použití nevhodných přípravků nebo nedostatečné čištění může také zvýraznit problém a dále zakrývat zubní kámen.

Řešením tohoto problému by však mohl být obyčejný citron. Kouzelnou složkou citronu je kyselina citronová, která má vlastnosti proti vodnímu kameni. Jediné, co musíte udělat, je rozkrojit citron na polovinu a zmáčknout vnitřek jedné z polovin proti kohoutku. Poté pomocí gumičky připevněte citron k hlavě kohoutku. Toto video vám ukáže, jak na to.

Nechte citron pod tekoucí vodou po dobu 30-60 minut, aby kyselina citronová mohla dělat svou práci. Citron je vynikající přírodní čisticí prostředek, a to především díky své vysoké kyselosti díky kyselině citronové, kterou obsahuje. Když je citron připojen ke kohoutku, kyselina citronová, kterou uvolňuje, reaguje s vodním kamenem, který je tvořen hlavně usazeninami vodního kamene nebo uhličitanu vápenatého. Tato reakce rozpouští uhličitan vápenatý, což usnadňuje odstraňování usazenin.

Citron navíc obsahuje éterické oleje, které mohou pomoci odmastit a dodat povrchům lesklý povrch. Kombinovaný účinek kyselosti a éterických olejů proto umožňuje čistit, dezinfikovat a leštit kohoutek a dodávat mu čistý a lesklý vzhled. Citron je tedy nejen účinný při odstraňování vodního kamene, ale je také ekologický, nákladově efektivní a neobsahuje škodlivé chemikálie, které se často vyskytují v komerčních čisticích prostředcích.

Po uplynutí této doby můžete citron odstranit a pomocí houby vyčistit oblasti dříve postižené vodním kamenem. Všimnete si, že vodní kámen se odstraňuje stejně snadno, jako by to byla obyčejná kapalina.