Existuje málo známý trik, jak udělat vaši mikrovlnnou troubu čistou jako novou. Bez chemikálií a levné, zde jsou nejlepší tipy pro čištění trouby.

Mikrovlnná trouba je v našem každodenním životě často skutečnou úsporou času. Je snadné ohřát zbytky z předchozích jídel, natož jídla zakoupená v obchodě. Jednou z nevýhod používání mikrovlnné trouby je však to, že může být obtížné ji čistit, pokud to neděláte pravidelně. Ve skutečnosti se mikrovlnná trouba při častém používání může rychle zašpinit. To platí zejména v případě, že nepoužíváte speciální poklici k ochraně jídla při vaření. Pokud mikrovlnnou troubu pravidelně nečistíte, může skončit zapácháním a nepříjemným vzhledem, když otevřete dvířka, abyste ji mohli použít.

Naštěstí existuje geniální trik, díky kterému bude vaše mikrovlnná trouba během okamžiku skřípající! Zapomeňte na všechny drahé a toxické čisticí prostředky – nástroj, který potřebujete, je pravděpodobně již doma. Vše, co potřebujete, je citron. Zde jsou kroky, které je třeba dodržet:

  • Vezměte citron a rozkrojte ho na polovinu. Poté vymačkejte jeho šťávu do malé misky nebo šálku kávy, který jste předtím naplnili do poloviny vodou.
  • Po vymačkání citronu jej přidejte do vody v nádobě a vložte do mikrovlnné trouby. Otevřete mikrovlnnou troubu a zapněte ji asi na tři minuty – NEBO dokud neuvidíte, že se tekutina vaří a bublá.
  • Poté vypněte mikrovlnnou troubu a nechte misku s citronem uvnitř dalších pět minut, než otevřete dvířka.
  • Po těchto pěti minutách vyjměte misku z mikrovlnné trouby a vnitřek osušte papírovými utěrkami.

Rychle uvidíte, že skvrny od špíny a mastnoty, které vypadaly upečeně, okamžitě zmizí. Svěží vůně citronu navíc neutralizuje všechny nepříjemné pachy. A tady to máte: vaše mikrovlnná trouba svítí jako nová! Citronová šťáva v mikrovlnné troubě působí díky své kyselosti jako přírodní čisticí prostředek. Při zahřátí produkuje páru, která pomáhá změkčit připečené nečistoty. Chemicky kyselost citronu rozkládá molekuly tuku, což usnadňuje jejich odstranění. Citron má navíc antibakteriální a deodorační vlastnosti. Nejen, že pomáhá čistit, ale také eliminuje nepříjemné pachy a snižuje přítomnost bakterií.