Zde je návod, jak během chvilky získat zpět sprchový kout z čistého skla. Přinášíme vám několik praktických tipů na čištění.

Připravte se na úžas, protože vám prozradíme, jak nechat svůj skleněný sprchový kout oslnit jako nikdy předtím, aniž byste museli vydělat peníze! Pokud jste si mysleli, že po dlouhé, relaxační sprše se budete cítit čistě a svěže, zamyslete se znovu! Tato relaxace je vykoupena vaší špatnou sprchovou zástěnou. Ale nepropadejte panice, jsme tu s ZÁZRAČNÝM řešením, díky kterému bude vaše zeď dokonale čistá. Co budete potřebovat:

  • bílý ocet
  • Trocha vody
  • Prostředek na mytí nádobí
  • Postřikovač
  • Houba
  • Hadřík z mikrovlákna

A zde je návod, jak na to:

Krok 1/ Přidejte stejné díly bílého octa a vody do rozprašovače. Tip: Staré čisticí spreje si uschovejte k opětovnému použití!

Krok 2/ Do rozprašovače přidejte lžičku saponátu.

Krok 3/ Nastříkejte roztok na sprchovou vaničku a nechte 15 minut působit.

Krok 4/ Po 15 minutách očistěte sprchovou zástěnu hadříkem z mikrovlákna. Potřebujete silnější lék? Rozhodněte se pro kouzelnou houbu.

Krok 5/ Opláchněte a důkladně osušte.

Pokud na sprchových dveřích vidíte matné skvrny, je velká šance, že se jedná o skvrny od tvrdé vody. Tyto skvrny jsou způsobeny, když voda obsahuje vysoké množství “tvrdých” minerálů, jako je hořčík, vápník a železo. Tyto tvrdé vody zanechávají na skle bílé skvrny. Naštěstí lze tyto skvrny snadno odstranit stejným výše uvedeným řešením. Malý tip: tento typ skvrn je nejlepší pravidelně odstraňovat, aby nedošlo k trvalému poškození.

A co mastné zbytky mýdla na sprchovém panelu nebo jinde ve sprše? Použijte výše uvedený recept na ocet nebo se rozhodněte pro čistič koupelny, jako je The Pink Stuff Bathroom Foam. Nemáte žádné? Smíchejte jedlou sodu s vodou, dokud nezískáte pastu, a použijte dobrou houbu, abyste čištění podpořili.

Malý tip: sprchový kout zůstane déle čistý, pokud si zvyknete jej po každém sprchování vysušit.