Mnozí se rozhodnou skladovat cibuli v chladničce. Chcete-li však prodloužit jeho životnost, existují mnohem lepší místa.

První věc, kterou musíte udělat, abyste cibuli skladovali po dlouhou dobu: vyjměte cibuli z plastového sáčku, ve kterém byla zakoupena. Nikdy je neskladujte v uzavřených plastových nádobách, protože by se rychle zkazily. Plastové sáčky zadržují vlhkost, což může vést k růstu plísní. Pokud nemáte košík nebo papírový sáček na skladování cibule, je nejlepší síťka nebo síťovaný sáček, protože umožňuje lepší cirkulaci vzduchu a pomáhá snižovat vlhkost. Pro cibuli je také ideální perforovaný koš nebo krabice.

Vlhkost a světlo podporují růst a klíčení plísní. Poté cibuli (červenou, žlutou, bílou a šalotku) uložte do suchého, dobře větraného koše, bedny nebo velké mísy. Skladujte je mimo přímé sluneční světlo na chladném, ale ne mrazivém místě s dobrou cirkulací vzduchu. Je také důležité je oddělit od brambor, které mají tendenci hnít, pokud jsou uchovávány poblíž.

Pokud nemáte žádnou ze zmíněných položek na skladování cibule, můžete použít staré punčocháče. Cibuli vložte do jedné nohy, nahoře uvažte uzel a poté pokračujte stejným způsobem, dokud není noha punčocháče naplněna. Totéž lze udělat pro druhou nohu a nyní je snadné ji zavěsit pro skladování.

Pokud jde o trvanlivost cibule, při skladování při teplotách mezi -1 a 10 stupni vydrží až rok. V opačném případě budou trvat několik týdnů.

Existují některé odrůdy cibule nebo allium, které se nedrží stejným způsobem. Zelená cibule, sladká cibule, pórek, česnek a pažitka by měly být skladovány v chladničce. Vše, co se prodává ve svazcích, jako je zelená cibule, by mělo být rozbaleno, poté zabaleno do vlhké papírové utěrky a umístěno do vzduchotěsného sáčku nebo nádoby.