Díky tomuto babskému tipu řekněte letos v létě stop komárům. S prázdnou lahví a pouhými 3 ingrediencemi můžete vyrobit skutečně účinnou past. My vám to vysvětlíme.

V létě je to pořád stejný problém, komáři nám ztěžují život! Pokud se tedy chcete vyhnout komerčně prodávané chemii, abyste měli klidné léto bez komárů, můžete se rozhodnout pro vybavení, jako jsou moskytiéry na okna, nebo pro přírodní repelenty jako hřebíček, levandule, bazalka, pelargónie… Éterické oleje z citronové trávy , egyptská pelargónie nebo dokonce citronový eukalyptus jsou také účinné při udržování malých zvířat pryč.

Máme ale ještě lepší, našim babičkám dobře známou past, velmi účinnou při zbavování se komárů. K jeho výrobě budete potřebovat 1,5 l plastovou láhev vody, 50 gramů hnědého cukru, půl sáčku pekařského droždí a 20 cl vlažné vody. Zde je návod, jak vyrobit past:

  1. Odřízněte láhev ve dvou třetinách ode dna.
  2. Na dno láhve nalijte 20 cl vlažné vody.
  3. Přidejte cukr a míchejte, dokud se cukr úplně nerozpustí.
  4. Nechte přípravek vychladnout.
  5. Jakmile vychladne, můžete přisypat pekařské droždí. Pozor, nemíchejte se zbytkem přípravku.
  6. Vezměte horní část láhve, kterou jste předtím uřízli, a vraťte ji do druhé části, která obsahuje vaši směs. Důležité je, že krkovička musí být v přípravku namočená.
  7. Umístěte past do místnosti, kde je tma.
  8. V opačném případě budete muset kolem láhve připevnit list černého papíru pomocí lepicí pásky.
  9. Počkejte dva týdny, než bude past skutečně účinná. Důležité: past se během těchto dvou týdnů nesmí pohnout, aby se kvasnice nesmíchaly se zbytkem.

S tím budete mít alespoň dva týdny klid! Za pokus to stojí, ne?