Pořídit si lesklý dřez jako nový je s touto věcí, kterou používaly naše babičky, ale dnes už zapomenutou, dětskou hrou. Funguje to během několika minut, aniž by vás unavilo.

Některé části domu se obtížně čistí. Zřejmě proto se úklid těchto prostor často odkládá a působí dojmem promarněné práce. A tato místa jsou pravidelně spojována s vařením.

Dřez je často považován za nejhoršího nepřítele, protože se zdá nemožné dokonale vyčistit, bez ohledu na to, kolik úsilí vynaložíte na jeho drhnutí. Umyvadlo se ne vždy zdá velmi čisté. Staré zbytky jídla se mísí s usazenou špínou a než se nadějete, dřez je úplně zašlý a působí nechutně.

Naštěstí je zcela možné, aby se třpytil čistým, jednoduchým, rychlým a ekonomickým trikem. Pokud vás napadne jedlá soda, je to chyba. Tentokrát použijeme mouku. Z mouky? Ano, je to úplně zapomenutá babiččina věc, ale funguje dodnes! Nejlepší na tom je, že vše, co potřebujete, je trochu pšeničné mouky!

Zde je návod, jak na to

Začněte tím, že vyčistíte všechny zbytky jídla a snadno odstranitelné skvrny z dřezu. Dále umyvadlo zcela osušte hadříkem nebo papírovou utěrkou. Poté do dřezu přisypte čtyři lžíce mouky. Krouživými pohyby ji jemně vydrhněte ve dřezu.

Nechte pár minut působit a poté utěrkou setřete mouku. Dá se i vysávat. Je nezbytné jej nesplachovat do odpadu dřezu, protože smíchaná mouka a voda mohou ucpat potrubí.

A konečný výsledek? Podívejte se sami: Všechny nečistoty zmizí a zůstane jen lesklý, krásný povrch. Dřez je čistší než kdy jindy – a s tak malým úsilím! A nejlepší na tom je, že se vyhýbá používání pracích prostředků nebo jiných látek škodlivých pro životní prostředí.