Kdo by s příchodem léta nechtěl otevřít všechna okna v domě a užívat si čerstvého vzduchu i uvnitř? Otevřená okna v létě však mohou znamenat i nepříjemné hosty, jako je hmyz a jiná malá zvířátka.

Léto je období, kdy chceme otevřít okna; kdekoli žijeme, chceme otevřít okna a užívat si čerstvého vzduchu a zvuků přírody. Otevírání oken však může být pro někoho nepříjemné, zvláště když venku bzučí mnoho hmyzu a podaří se mu proniknout do vašeho domova otevřenými okny. Aby se hmyz a další škůdci nedostali do vašeho domova, existují všechny druhy účinných domácích prostředků. Ale jeden z nejlepších je ten, na který má nástroje ve své kuchyni už téměř každý.

Existuje velmi jednoduchý trik, jak udržet veškerý hmyz a další malé potvůrky na uzdě, který vám umožní nechat okna otevřená bez obav, a tímto řešením je ocet. Už po staletí jej používaly naše babičky a jejich babičky k zahánění hmyzu, který se dostane do domu. Budete potřebovat:

  • Ocet
  • Trochu vody
  • Sprej

Jak na to:

  1. Smíchejte stejné díly vody a octa přímo ve spreji. Poté uzavřete uzávěr a lahvičkou dobře protřepejte, aby se přísady promíchaly.
  2. Nastříkejte směs vody a octa kolem okenních parapetů zevnitř i zvenku.

Je to tak jednoduché, ale extrémně účinné. S tímto tipem skutečně udržíte většinu nechtěných hostů, jako je hmyz, od vašeho domu!

Vůně octa skutečně odhání pavouky a mnoho dalšího hmyzu a nutí je vyhýbat se oblasti, kterou jste postříkali. Takže si můžete bez problémů užívat otevřených dveří a oken doma nebo ve svém prázdninovém domě!