Při zkoumání šálku kávy nebo čaje si všimnete mnoha hnědých skvrn, které není vždy snadné úplně odstranit. Už vás nebaví stále dokola drhnout? Dobrá zpráva, každodenní produkt vám může usnadnit práci.

Šálky na kávu a hrnky se svým často bílým vnitřkem velmi rychle zašpiní a může být obtížné vrátit jim původní lesk. Při používání váš oblíbený šálek zhnědne působením po sobě jdoucích káv díky přítomnosti tříslovin, rostlinných sloučenin dobře známých milovníkům vína, ale méně kávám nebo čajům. Účinky jsou však podobné s postupným zabarvováním vašeho oblíbeného šálku, který časem ztratí svou neposkvrněnou bílou. Ale buďte si jisti, nic není ztraceno!

Díky několika tipům sdíleným na webu je můžete znovu oživit a bez ostychu je používat u svých hostů. V první řadě zapomeňte na bělidlo, často propagované pro své bělící schopnosti. Výrobek je škodlivý, vyžaduje pečlivé opláchnutí a neposkytuje zaručené výsledky.

Naprostý opak malého zázračného produktu sdíleného mnoha uživateli internetu napříč kanálem, kde je čaj a související služby národním dědictvím. Aby „Tea Time“ probíhal v souladu s pravidly umění, moudří Angličané neváhají používat každodenní produkt: tabletu do myčky.

Touto jednoduchou metodou, která zabere jen pár minut, nemusíte svůj šálek ani drhnout!

“Tabletu do myčky rozpuštěnou ve vodě. Nechte ji pár minut působit a skvrny zmizí. Já si tímto způsobem čistím i konvici,” komentuje uživatel stránku s tipy na čištění, kterou spustila Angličanka pod přezdívkou paní Hinch. Jiní přidávají pár rad jako internetová uživatelka Grace Allen, která radí jednoduše „namočit (hrnek s tabletou do myčky) vroucí vodou. Po dvou minutách tak vznikne neuvěřitelný výsledek a není třeba skvrny drhnout.“

Někteří lidé používají kusy tablet, které mohly být rozbité na kusy v původním obalu, aby je mohli recyklovat a použít je přesto. Zbývá jen opláchnout šálek pro zaručeně bezvadný výsledek. Musel si to promyslet…