Začerněné silikonové těsnění je opravdová katastrofa. Postupem času se silikony zhoršují, jsou ovlivněny plísněmi a prachem a nakonec získají zcela černý vzhled, který se může stát velmi nepříjemným.

Silikony hrají důležitou roli při domácím úklidu, ale mohou časem ztmavnout a vyžadují další úsilí k čištění. Tento problém však můžete vyřešit jednoduchým řešením, které si připravíte doma. Tajemstvím, jak učinit vaše zčernalé silikonové těsnění bez poskvrny během okamžiku, je jedlá soda. 

Jedlá soda se často používá k čištění domácnosti. Díky vysoké úrovni kyselosti je vynikajícím čističem a odstraňovačem skvrn. Ačkoli se obvykle používá pro trouby, varné desky a dřezy, je velmi účinným řešením pro čištění silikonů.

Chcete-li vyčistit zčernalé silikonové těsnění, můžete smíchat jedlou sodu s vodou a vytvořit pastu. Tuto směs naneste přímo na zčernalá silikonová těsnění a nechte působit. Aby jedlá soda pronikla do silikonů a rozpustila nečistoty, budete muset počkat 15 až 30 minut. Po čekací době očistěte směs pomocí starého zubního kartáčku nebo měkké houby. Buďte opatrní, abyste byli při této operaci šetrní a nepoškrábali nebo nepoškodili silikony.

Oplachování je velmi důležité!

Aby se vaše silikony leskly, posledním krokem je opláchnout je velkým množstvím vody. Tato operace zajistí konečný vzhled silikonů bez jedlé sody a nečistot.

Touto jednoduchou a účinnou metodou můžete udržet čistotu a lesk vašich silikonů. Doporučujeme však zkontrolovat, zda jsou vaše silikony kompatibilní s tímto roztokem, a to tak, že začnete ošetřením malé, nenápadné oblasti.