Skvrny na balkoně způsobené solí, květináči a rzí se mohou zdát obtížně odstranitelné, ale existuje několik důmyslných triků, jak jejich čištění usnadnit a urychlit.

Jedním z problémů, se kterým se setkáváme především v letních měsících, kdy častěji využíváme balkon či terasu, je přítomnost skvrn a stop na dlažbě. Možná si myslíte, že je nemožné odstranit tyto skvrny od rzi, mastnoty nebo dřevěného uhlí, ale pokud budete postupovat podle několika chytrých tipů, můžete je snadno a rychle vyčistit. Zde je návod, jak vyčistit skvrny od květináče, rez a mastnotu z vašich balkonových dlaždic pomocí 5 přísad.

Skvrny od květináčů na dlaždicích

Abyste se zbavili stop na balkónových dlaždicích, začněte tím, že skvrnu posypete hrubou solí a špinavý povrch přetřete rukavicí, jako byste drhli dlaždice. Pokud jsou skvrny na dlaždicích již delší dobu, možná budete muset přijmout razantnější opatření. Smíchejte 2 litry horké vody s ¼ šálku jedlé sody. Směs nalijte na skvrny a nechte 5 minut působit. Poté nalijte trochu octa (poznámka: pokud jsou vaše dlaždice mramorové, žulové nebo přírodní kámen, jako je břidlice, nepoužívejte ocet, protože by na vašich dlaždicích mohl způsobit “důlkování”) a vydrhněte jím. drátěný kuchyňský kartáč . Nakonec opláchněte vodou.

Rezavé skvrny

Rezavé skvrny na balkoně odstraníte smícháním jedlé sody, citronové šťávy a vinného kamene (seženete v supermarketech nebo lékárnách). Naneste směs na rezavý povrch. Nechte působit 30 minut, poté opláchněte vlažnou vodou. Na kovové povrchy vezměte kousek alobalu, otřete ho o rezavé kovové předměty a rez zmizí. Můžete také použít trochu octa (se stejnými omezeními jako u výše uvedených značek), pokud chcete.

Skvrny od mastnoty nebo dřevěného uhlí

Každý miluje grilování, i když na balkonových dlaždicích zanechává skvrny od dřevěného uhlí nebo mastnoty. Chcete-li to provést, vezměte nějaké stelivo pro kočky a nasypte je na skvrnu. Nechte podestýlku dělat svou práci po dobu 10 až 12 hodin, poté druhý den ráno podestýlku jednoduše zameťte.

Jak vidíte, čištění odolných skvrn z balkonu není nesplnitelný úkol. Pomocí těchto tipů a několika jednoduchých ingrediencí můžete svému venkovnímu prostoru během okamžiku dodat obličej. Takže se připravte na to, abyste si v nadcházejících slunečných dnech užili svůj čistý a přívětivý balkon!