Máte zápach z potrubí ve vaší kuchyni nebo koupelně? Jednoduchá ingredience v našich lednicích je dokáže zmizet mrknutím oka! Ale o co jde? A jak ho používat?

Když se v kuchyni nebo koupelně usadí zápach z potrubí, je to opravdu nepříjemné. Pokud pravidelné čištění sifonu část problému vyřeší, velmi často se pachy vracejí a je třeba je ošetřit. Místo použití gelů, které jsou škodlivé pro zdraví a životní prostředí, jsme prohledali web, abychom našli nejlepší přírodní tip proti těmto nepříjemným pachům. Jeden z nich nás obzvláště zaujal, protože kromě jeho účinnosti máme tuto přísadu všichni v lednici a její výroba je velmi jednoduchá. Toto je  technika jogurtu .

Znáte ji? Vezměte přírodní jogurt z lednice a nechte ho na pracovní ploše pět dní při pokojové teplotě, aby zkvasil. Nalijte ji do páchnoucí trubky. Můžete spustit lehký proud vody, aby jogurt stékal k problémové ucpávce. Bakterie mléčného kvašení nechte působit ideálně 48 hodin. Odstraňují zapáchající nečistoty. Poté opláchněte teplou vodou.

Objevili jsme také další tipy (testované a schválené), jak zabránit návratu těchto nepříjemných pachů:

  • Udělejte si kostky ledu z bílého octa a jednu rozpusťte v noci, jednou týdně.
  • Před odjezdem na dovolenou dejte do dýmek lžíci oleje. Zabráníte tak odpařování vody, a tedy i nepříjemným pachům při návratu z dovolené.