O svůj úžasný tip se podělil odborník. Zahrnuje použití toaletního papíru jako doprovodu důležitého zahradnického kroku.

Siloé Oliveira, odborník na zahradnictví, jeho vášeň, sdílí četné tipy na webu se svými odběrateli ve formě videí zveřejněných na svých sociálních sítích. Tento odborník se nedávno podělil o nový malý trik, jak podpořit vývoj vašich rostlin a zajistit rychlý a úspěšný růst vašich vzácných rostlin. K tomu používá přípravek, který máme všichni doma… toaletní papír!

Právě na jeho kontě zvaném  Suburban Homestead  odhaluje svůj tip na úspěšné klíčení semen a získávání skvostných rostlin. Zahradník uznává, že mnoho milovníků rostlin již používá papírové ručníky.

To je však podle něj chyba, protože toaletní papír nabízí lepší možnosti. Toaletní papír nejen dokonale zadrží vlhkost potřebnou pro klíčení, ale také se snadněji rozkládá. To je však klíčové, protože tento rychlý rozklad umožňuje, aby se kořeny vašich sazenic nezamotaly do toaletního papíru, na rozdíl od papírových ručníků. Díky tomu bude přesazování vašich malých sazenic mnohem jednodušší.

Ani moc suchá, ani moc mokrá, druhý tip pro zajištění dokonalé vlhkosti

K tomu se ještě musíme spolehnout na druhý trik. Náš odborník dává návod, jak snadno naklíčit vaše drahocenná semínka. K tomu používá velký talíř nebo mírně dutou misku, jako je velká skleněná mísa, do které dá trochu vody.

Nahoře položí svůj lehce namočený list toaletního papíru a svá drahocenná semena na další menší talíř. Aby toaletní papír zůstal vlhký, aniž by se rozmočil, naplní misku vodou, přičemž se ujistí, že talíř je mírně nad hladinou vody. Tento jednoduchý, ale účinný tip umožňuje semenům těžit z optimálního prostředí pro klíčení bez rizika plísní!