Už vás nebaví stále narážet na avokáda, která nikdy nedozrají, nebo avokáda, která jsou uvnitř úplně zčernalá? Požádali jsme našeho scoopera o jeho nejlepší tipy, jak pokaždé vybrat ten správný. Zde je jeho tajemství.

Avokádo je klíčovou složkou našich letních receptů. Je vynikající v salátu, guacamole nebo dokonce ve smoothie a má mnoho zdravotních výhod. Je bohatý na dobré tuky a je velmi výživný. Bohužel patří mezi ovoce a zeleninu, které je v supermarketu těžké vybrat.

Jeden ze dvou? bude nepoživatelné, buď proto, že je příliš tvrdé a nikdy nedozraje, nebo naopak proto, že je příliš zralé. Co je při přípravě guacamole větší zklamání než skončit s avokádem, které je uvnitř celé poškozené nebo tvrdé jako kámen…

Zatímco mnoho lidí si myslí, že ochutnat všechna avokáda ve stojanu je nejlepší řešení, bohužel kromě poškození všech avokád vám to nepomůže pokaždé najít zralé. Jak ho ale dobře vybrat? To je otázka, kterou jsme položili našemu zasvěcenému, a on nám prozradil své různé tipy. Mezi nejznámější patří:

  • Barva: pokud je slupka zelená a lesklá, nechte avokádo odpočinout, není zralé. Pro avokádo připravené k jídlu zvolte tmavou slupku. Barva musí být jednotná. Pokud je na jednom konci stále světle zelený, položte jej zpět.
  • Textura: preferujte avokádo s texturovanou kůží a ne hladkou kůží. Pokud je hladká a lesklá, nebude zralá.
  • Vzhled: Jakmile si vyberete avokádo s tmavou, drsnou slupkou, můžete provést další kontrolu. Avokádo jemně stiskněte palcem na třech nebo čtyřech místech, abyste zjistili, zda je celé zralé. Prst by se měl mírně ponořit, aniž by na kůži zanechal stopy (jinak bude příliš zralý).

Prozradil nám také málo známou techniku, stopku. Toto je spolehlivý způsob výběru právníka. Chcete-li to provést, postupujte po etapách.

  1. Vyviňte určitý tlak na základnu stopky. Avokádo by nemělo být ani příliš měkké, ani příliš tvrdé.
  2. Odstraňte stonek a podívejte se na barvu pod ním. Pokud je barva mezi žlutou a světle zelenou, avokádo ještě není zralé. Naopak, pokud je malé kolečko černé, bude avokádo přezrálé. Vyberte ovoce, jehož barva je pod stopkou velmi zelená.

Nyní jste skutečný právník!