Vejce a banány se běžně používají v naší kuchyni jako potravina, ale mohou být užitečně použity i na naší zahradě.

Může se to zdát zvláštní, protože koneckonců mluvíme o velmi běžných potravinářských výrobcích. Přesto vejce a banány dokážou s vašimi rostlinami zázraky a jejich použití na zahradě nevyžaduje, abyste byli profesionálem v zahradnictví.

Mnoho rostlin vyžaduje hodně péče a živin, nemluvě o zálivce a slunečním záření. Proto mohou mít tipy na zlepšení zdraví vašich rostlin cenu zlata. Zde vám představujeme tip, který lze velmi snadno implementovat. Potřebujete jen pár banánů a vejce. 

Vejce jsou skvělou přírodní alternativou hnojiva v půdě. Když se rozloží, uvolňují do půdy živiny, které posilují kořeny rostlin a zabraňují plísním. A co potom banány? Jak víme, banány jsou plné draslíku, základní živiny pro rostliny i člověka. Draslík podporuje vývoj rezervních orgánů (hlízy, kořeny, plody), jakož i vybarvování plodů a květů, přičemž činí rostliny odolnějšími vůči chorobám.

Zde je návod, jak na to

Vezměte si květináč dle vlastního výběru nebo si vyberte vhodné místo ve svém záhonu. Nasypte tam asi pěticentimetrovou vrstvu zeminy. Poté položte syrové vejce s banánem do středu. Přidejte další vrstvu zeminy a zasaďte rostlinu dle vlastního výběru. Když se vejce a banán nakonec v půdě rozloží, nakrmí rostlinu živinami, které ji doslova rozkvetou.

Trik funguje jak v květináčích, tak na záhonech. Ještě lepší je, že tento tip můžete s klidným svědomím použít na banány a vejce, které zestárly a měly být vyhozeny. Nyní mají skutečně využití!