Funkční, nepřilnavá pánev je v kuchyni cenná. A právem, vzhledem k tomu, že, jak už asi tušíte, má tuto pozoruhodnou schopnost zabránit ulpívání jídla na jeho povrchu. Ale pozor, není to tak univerzální, jak si myslíte. Mnoho lidí to neví, ale ne vždy se hodí ke všem potravinám. Stačí jen pár opakujících se chyb, aby se předčasně poškodila. Zde je několik pravidel, která je třeba dodržovat, aby vaše nepřilnavé pánve vydržely.

Jaká jídla by se neměla připravovat na nepřilnavé pánvi?

Prvním pravidlem je, že nepřilnavé pánve by se nikdy neměly používat při vysokých teplotách. Také by neměly zůstat prázdné, aby se předehřály.

Zde jsou potraviny, které je třeba se vyhnout vaření v tomto typu nádobí. Pokud ne, je to nejlepší způsob, jak je zničit rychleji.

  • Vyvarujte se vaření kyselých přísad na nepřilnavé pánvi

Mám tím na mysli všechna kyselá a kořeněná jídla jako citrusové plody nebo rajčata. Pokud jste zvyklí používat k vaření těchto jídel svou nepřilnavou pánev, nakonec utrpí a nebude tak funkční. Nejlepší je zastavit škody dnes.

  • Vyvarujte se vaření masa na nepřilnavé pánvi

Je lákavé používat tento typ pánve k pečení plátků steaku, ale protože maso vyžaduje vysoké teploty pro optimální vaření, není toto nádobí vhodné. Pánev by se neměla používat na vysokou teplotu.

  • Vyhněte se přípravě omáček na nepřilnavé pánvi

Stejně jako maso nejsou nepřilnavé pánve vhodné pro přípravu omáček, které mohou karamelizovat a přilepit se na sporák.

Pánev v troubě

FYI

Některé nepřilnavé pánve mohou jít do trouby, ve skutečnosti je snadno najdete na trhu. Obvykle je to uvedeno na zadní straně nástroje. Buďte proto opatrní a vždy se řiďte pokyny výrobce.

Časté dotazy

Jak zabránit tomu, aby se vám nepřilnavá pánev zadřela?

Jak bylo uvedeno výše, nepřilnavé hrnce a pánve nejsou určeny pro vysoké teploty. Vlastně logicky sami vidíte, že při velkých vedrech začínají kouřit.

Ve skutečnosti by se měly používat pouze k vaření snadno připravitelných pokrmů, jako jsou palačinky nebo omeleta. Další chybou, které je třeba se vyhnout, je použití maziva. Jasně, není to nic velkého, ale z dlouhodobého hlediska, jak jídlo snadněji klouže do pánve, může se částečně přilepit a připálené zbytky se budou hůře odstraňovat. Takže by bylo lepší použít jen kapku oleje nebo trochu másla.

Při manipulaci s nepřilnavými pánvemi se také vyvarujte používání kovového náčiní. Protože je velmi pravděpodobné, že je poškrábou a způsobí přichycení jídla. Místo toho se rozhodněte pro dřevěné, plastové (speciální vaření) nebo silikonové stěrky. Nakonec se nedoporučuje umývat nepřilnavou pánev v myčce na nádobí: horká voda a agresivní čisticí prostředky ji mohou časem poškodit. Nejlepší možností je použít měkkou houbu namočenou ve směsi teplé vody a saponátu.

Kdy byste měli vyhodit nepřilnavou pánev?

Máme tendenci uchovávat naše nástroje po mnoho let. Postupem času se však opotřebovávají a hůře fungují. Chcete-li zjistit, zda je nutné vyměnit nepřilnavé hrnce a pánve, je třeba zvážit několik faktorů.

  • Koupili jste ho před rokem 2015?  : Obecně je žádoucí vyměnit nepřilnavé pánve po pěti letech. Nicméně se doporučuje opatrnost, zvláště u nepřilnavého nádobí vyrobeného před rokem 2015, protože může obsahovat „PFOA“ (průmyslové lepidlo, které zadržuje teflon). Pokud jsou tedy vaše pánve z roku 2015 nebo ještě dříve, je čas je vyměnit. To platí i v případě, že neobsahuje PFOA.
  • Poškrábaný nebo odštípnutý povlak : Kdysi dávno u starších nepřilnavých pánví (obsahujících PFOA) byly škrábance nebo praskliny jasným znamením, že je třeba pánev vyměnit, protože povlak se mohl odlupovat a vyluhovat do pánve. jídlo. Dnes se však u nejnovějších modelů již nemusíte těchto škrábanců obávat, protože současný teflonový povlak již neobsahuje PFOA, a proto již nepředstavuje stejná zdravotní rizika. Jakékoli poškození povrchu vašeho nádobí však odhalí, že jeho nepřilnavé schopnosti již nejsou tak účinné. Nejlepší je zvážit krátkodobou výměnu.
  • Rez : Když nepřilnavá pánev ztratí svůj povlak, kov pod ní je vystaven oxidaci a může snadno zrezivět. Je pravda, že konzumace malého množství rzi není pro vaše zdraví nebezpečná, ale může ovlivnit chuť jídla. Pokud nenajdete drastické metody k odstranění této rzi, pravděpodobně byste měli vyměnit nástroje.
  • Tmavé zabarvení : Jak jste si možná všimli, nepřilnavé pánve vytvářejí světlé nebo tmavé skvrny, jak se hromadí jídlo. Případné zabarvení samo o sobě není nebezpečné. Ale v každém případě tmavší barva naznačuje, že povlak se postupně odlupuje. Opět je nejlepší pánev nebo hrnec vyhodit.
  • Jídlo se na něj lepí : Konečně budete vědět, že je čas vyměnit nepřilnavou pánev, když už neslouží svému hlavnímu účelu. Pokud se jídlo pravidelně lepí, je to jasná známka toho, že povlak ztratil své nepřilnavé vlastnosti.