Už vás nebaví kolonie much, mravenců a dalšího hmyzu, který se u vás doma zabydlel? Samozřejmě, pokud jsou vaše dveře a okna neustále otevřená, neměli byste být touto invazí překvapeni. Ale to je jedno, nejde o to žít s nimi. Hledáte platné, užitečné, ale především ekologické metody, jak se jich jednou provždy zbavit? Právě jste je našli! Tyto přírodní a ekonomické způsoby vás doslova okouzlí. Rozlučte se se všemi těmito škůdci!

Jak se zbavit hmyzu v domě?

Zde je malá hádanka: když si užíváte příjemné grilování na zahradě s přáteli nebo večerní tapas na terase, co je nudnější? Ne, maso nevychladne příliš rychle, ani se nečekaně neobjeví váš bývalý! Mluvíme samozřejmě o všech těch nechtěných broucích, které nepustí vaši podrážku!

Zejména mravenci, mouchy a komáři. Musíte uznat, že mají opravdu talent zkazit vaše chvíle jásání. Ale proč je dál tolerovat? Abyste získali zpět svůj klid, máte na dosah řadu super praktických a snadno aplikovatelných prostředků.

A aby toho nebylo málo, tato řešení jsou přírodní, ekologická a ekonomická! Není třeba znečišťovat životní prostředí nebo dusit hosty agresivními chemickými insekticidy. Naše tipy dne vás nechají beze slov.

1. Česnek

Česnek v misce

Začněme tím kořením, které musíte mít ve spíži. Česnek je užitečný při zahánění všech těchto útočníků. Je to díky sloučeninám síry, které působí jako skutečné insekticidy a fungicidy. Tyto sirné látky vydávají tak silný zápach, že dráždí mšice a  mravence . Jak používat? K dispozici jsou tři možnosti.

Jak to udělat?

  1. Oloupejte pár stroužků česneku a nechte je na parapetu nejblíže k zahradě nebo terase. Jeho vůně se rozšíří všude a hmyz se již nebude přibližovat k okolnímu prostředí.
  2. Stále můžete dát 3 nebo 4 stroužky čerstvého česneku do skleněné nádoby naplněné vodou a nechat pár dní na okně. Poté můžete tento roztok nastříkat přímo na rostliny napadené mšicemi. Je to neomylný lék, jak je nechat odejít!
  3. V opačném případě, aby se vůně česneku zesílila, bylo by dobré trochu potřít místa navštěvovaná mravenci, a to jak venku, tak uvnitř domu. Je zřejmé, že pokud vám zápach vadí, je jen na vás, jaké množství dávkujete, abyste se také neudusili!

2. Ocet

Ocet (zejména bílý) je známý svou silnou čisticí a odmašťovací silou, proto se často používá v domácnosti k dezinfekci různých povrchů. Vsadíme se, že pravděpodobně nějaké máte na skladě. No, protože je všestranný, můžete ho také použít k odražení těch vetřelců, kteří nemohou vystát jeho silný zápach. Budete se moci rozloučit se vším hmyzem, který se z ničeho nic objeví, rozmnoží se rychlostí světla a naruší váš klid a pohodu. Zejména ti, kteří se neustále potulují po kuchyni a hledají jídlo. Aby to ale zbytečně neplýtvalo, bylo by dobré nejprve vědět, jaké druhy hmyzu jsou tímto přírodním řešením nejzranitelnější.

3. Eukalyptový esenciální olej

Jak bylo uvedeno výše, éterické oleje, ačkoli mají opojné vůně, které jsou pro nás vítány, jsou pro většinu hmyzu nesnesitelné. Eukalyptový esenciální olej působí jako skutečný repelent proti komárům. Jako bonus je také výborným protizánětlivým prostředkem proti jejich kousnutí. Ideální by tedy bylo pořídit si jej jako difuzér, který jej nastříkáte přímo na pokožku. Určitě to nebude pro ty ošklivé komáry vůbec chutné!

Další možností, kterou vyzkoušet, je  připravit si roztok na vodní bázi a pár kapek tohoto oleje nastříkat do některých částí domu, jako je terasa nebo okna. Případně můžete na zahradu umístit i pár trsů eukalyptových listů.

4. Kadidlo

Chcete provonět dům kadidlem? Dobrý nápad! Buďte ale chytří a rozhodněte se pro aroma tyčinky, které hmyz nenávidí. Máte na výběr: levandule, citron, citronová tráva… Stačí ji spálit, abyste si u vás doma užili příjemnou vůni a zároveň odehnali všechny tyto parazity. Zabít dvě mouchy jednou ranou!