Přemýšlíte o dovolené a chcete se po návratu domů vyhnout zklamání a překvapení! A hlavně nezkazte všechnu radost z výletu tím, že zjistíte, že váš dům zapáchá. Než odejdete, podívejte se na své jídlo, možná se ve vaší lednici skrývá čert! Zde je několik ingrediencí, které můžete před odchodem dát do lednice, aby nezapáchaly!

Před odjezdem je jako rutinní postup vždy vhodné zkontrolovat datum spotřeby a stav potravin v lednici. To vás ušetří od nepořádku, ale také a především od nepříjemných pachů, které mohou napadnout váš domov.

Marseillské mýdlo

Marseillské mýdlo

Jednou z doporučených ingrediencí do lednice je Marseillské mýdlo! Tento produkt má schopnost nejen zabránit tomu, aby vaše zařízení generovalo nepříjemné pachy, ale také bude příjemně vonět!

Vystřihněte mýdlové vločky a vložte je do šálku nebo na dno podšálku. Poté je dejte do lednice a nechte působit, výsledek je neodvolatelný!

Bikarbonát

Kromě marseillského mýdla můžete použít jedlou sodu, která je dobrým spojencem pro odstranění nepříjemných pachů z vaší lednice!

Pro dosažení nejlepších výsledků naplňte šálek nebo sklenici jedlou sodou. Pro příjemnou vůni můžete přidat i 2 kapky esenciálního oleje. Přípravek má velkou schopnost pohlcovat pachy. Důrazně se doporučuje v obdobích, kdy se nepříjemný zápach ve spotřebiči zesiluje, zejména u pokrmů se zvláště silným aroma.

bílý ocet

bílý ocet

Nyní přejděme k bílému octu, v tomto seznamu má rozhodně dobré místo!

Stejně jako jedlá soda i tento ekologický, přírodní produkt pohlcuje i ty nejodolnější pachy. Do chladničky vložte plný šálek octa a nechte působit. Je vynikající pro hloubkové čištění chladničky.

Kávová sedlina

Tento trik je méně používaný, ale účinný! Kávová sedlina bohatá na živiny je účinným deodorantem pro odstranění nepříjemných pachů z chladničky.

Stačí naplnit podšálek nebo šálek sušenou kávovou sedlinou a vložit do přístroje.

Citrusová šťáva

Citrusová šťáva

Mezi nejlepší metody proti zápachu nabízíme citrusovou šťávu! 

Je perfektní na provonění a rozptýlení smradu, který hrozí napadnout lednici!

Pro zaručený efekt stačí scedit šťávu z velkého citronu nebo pomeranče a nalít do sklenice nebo šálku. Poté jej vložte do lednice na místo, kde se může šířit téměř kamkoli.