Právě jste spláchli záchod… Ale voda stoupá a přetéká z umyvadla. Toalety jsou oficiálně ucpané! Naštěstí existuje způsob, jak tuto nepříjemnou situaci obnovit bez použití přísavky. Zde je návod, jak to udělat pomocí cenově dostupných, 100% domácích produktů.

Jak odblokujete záchod bez přísavky?

Ucpané toalety

Vyčištění toalety je opravdové utrpení. Nejlepší způsob, jak to udělat, je odstranit to, co zjevně blokuje toaletu. Pokud ale nemáte po ruce píst nebo přísavku, nasaďte si ochranné rukavice a vytáhněte kartáč z toalety, abyste uvolnili horní část pasti. Zakryjte jej plastovým sáčkem. Pokud vše ostatní selže, není třeba se uchylovat k chemikáliím nebo instalatérovi, mohou pomoci následující metody…

1. Věšák na kabáty

Věděli jste, že? Záchodový věšák je dokonalou náhradou za ruční fretku na odcpání záchodu. Je to ekonomická a snadno aplikovatelná metoda. Jediné, co musíte udělat, je postupovat podle těchto kroků.

Jak to udělat?

 1. Otevřete řídítka, aby byla co nejrovnější. Tvar háčku však musí zůstat nedotčen.
 2. Omotejte kontaktní papír kolem části, kterou používáte jako rukojeť. To usnadní manipulaci s nástrojem.
 3. Vložte jeden konec drátu rovnoměrně do otvoru toalety; Cílem je dosáhnout ucpání, které blokuje potrubí.
 4. Otáčejte nástrojem a tlakem sejměte víčko. Buďte opatrní, náhlé pohyby mohou misku znehodnotit a způsobit škrábance na porcelánu.

Jsi hotov? Jediné, co musíte udělat, je spláchnout záchod, aby se evakuovala masa vody a ucpání v septiku!

2. Mycí prostředek na nádobí

Umyjte toalety mýdlem na nádobí

Hledáte další šikovný trik na odstranění ucpané toalety? Vyndejte mycí prostředek! Ano, je to skvělá alternativa ke konvenčním produktům používaným k tomuto účelu. Zde je vše, co budete potřebovat.

Ingredience

 • 1/2 šálku mýdla
 • 4 šálky horké vody

Jak to udělat?

 1. Nalijte produkt do záchodové mísy a poté horkou vodu;
 2. Počkejte asi dvacet minut, než vydrhnete záchodovou mísu kartáčem a poté opláchnete.

Víčko snadněji proklouzlo trubičkami. Toto je jeden z tipů, který doporučuje Mellissa, odborník na čištění z Home Depot, s rozhovorem pro  web express.co.uk .

3. Horká voda z kohoutku nebo dřezu

Nalijte horkou vodu do toalety

Pokud nemáte po ruce mýdlo na nádobí, může stačit samotná horká voda. Princip je jednoduchý.

Jak to udělat?

 1. Vařte hrnec vody;
 2. Poté nalijte ekvivalent 2 až 3 šálků horké vody do záchodové mísy. Při manipulaci s horkou vodou buďte opatrní. To může způsobit popáleniny.
 3. Opakujte proces až třikrát, abyste vyčistili toaletní potrubí. Jeden z odborníků na webu Bob Vila, který se zabývá poradenstvím v oblasti úklidu, nabádá čtenáře, aby k dosažení dobrých výsledků používali velké množství horké vody.
 4. Podařilo se vám odstranit ucpání? Nyní můžete spláchnout záchod.

A voilà, ucpaný záchod je opět funkční!

4. Coca Cola

Nalijte do záchodu kolu, abyste ji uvolnili

Stejně jako horká voda může láhev Coca-Coly pomoci vyčistit záchod. Je to proto, že tento nápoj je schopen rozbít korek sám. A to díky svému kyselému složení a korozivnímu účinku.

Jak to udělat?

 1. Do misky stačí nalít obsah lahvičky.
 2. Necháme přes noc odležet.
 3. Druhý den vydrhněte vnitřek toalety záchodovou štětkou.
 4. Spláchneme záchod a hej, zástrčka je pryč!

Coca-Cola vám zároveň pomůže odstranit odolné skvrny ze dna toalety. Před dalším drhnutím a opláchnutím čistou vodou jej můžete také kombinovat s jedlou sodou.

5. Bílý ocet a jedlá soda

Nasypte jedlou sodu do toalety

Není žádným překvapením, že šokové duo bílého octa a jedlé sody je na seznamu bezchemických čističů toaletních odpadů. Navíc mají okamžitý čisticí a dezinfekční účinek! Chcete-li využít jejich magických vlastností, postupujte podle kroků.

Jak to udělat?

 1. Do misky přidejte šálek jedlé sody.
 2. Pomalu nalijte do záchodu šálek bílého octa, dokud nedojde k chemické reakci.
 3. Směs v misce vytvoří pěnu, která během okamžiku rozloží zátku a vyčistí odtokovou trubku.

K čištění vnitřních stěn toalety použijte toaletní kartáč.

6. Plastová láhev

Záchody uvolněte lahví

Ucpané toalety můžete uvolnit bez použití chemikálií nebo jiných přírodních alternativ, jako je bílý ocet nebo jedlá soda. K tomu stačí nasadit instalatérské rukavice a vyndat použitou plastovou láhev! Protože si budete muset ponořit ruce do mísy…

Jak to udělat?

 1. Naplňte 2litrovou plastovou láhev horkou vodou.
 2. Umístěte dobře chráněný palec s rukavicí na uzávěr láhve.
 3. Rychle vložte láhev dnem vzhůru na dno misky.
 4. Poté zmáčkněte plastovou lahvičku, abyste vstříkli horkou vodu dovnitř tuby, což snáze uvolní uzávěr. Je to chytřejší!
 5. Působením tlaku vody se korek uvolní.

7. Koště

Vytírání je další alternativou, jak vyčistit ucpané toalety. Chtěli byste tuto metodu vyzkoušet? Postupujte, jak je popsáno níže.

Jak to udělat?

 1. Srolujte hlavu mopu z plastového sáčku a vytvořte kouli.
 2. Poté opakovanými ostrými tahy zatlačte nástroj nahrazující přísavku do misky.
 3. Pumpujte tam a zpět a voila! Víčko je odjištěno.
 4. Stačí jen opláchnout čistou vodou a nechat igelitový sáček okapat na mop, než jej vyhodíte.

Líbily se vám naše způsoby odblokování? Nyní je řada na vás, abyste je použili, abyste uvolnili ucpané toalety a dezinfikovali vaše toalety jako skutečný instalatér. Pokud je čepice příliš silná, nezbude vám nic jiného, ​​než zavolat na pomoc odborníka.

Časté dotazy

Proč voda stoupá, když splachujete záchod?

Je to jednoduché! Pokud spláchnete záchod a voda stoupne nebo přeteče, znamená to, že předmět blokuje potrubí a ucpává septik. Naštěstí můžete tento problém vyřešit sami pomocí našich tipů uvedených výše.

Co dělat, když voda na záchodě stoupne?

Souhlasíme s tím, že je nezbytné znát správné reflexy, které je třeba přijmout, pokud vám začne přetékat záchod. Abyste tento problém překonali a předešli z toho vyplývajícím nepříjemnostem, doporučujeme pravidelně čistit toaletu směsí horké vody a bílého octa nebo jedlé sody Tip: neudržujte potrubí chemickými roztoky.

Jak odblokujete toalety, kde stoupá voda?

Roztok z bílého octa a teplé vody se perfektně hodí! Do hrnce nalijte půl litru octa a 1 litr vody a zahřejte svůj přípravek. Poté směs nalijte do misky a před spláchnutím ji nechte působit dobrých dvacet minut.

Jak vyčistíte záchod bez přísavky a octa?

Pokud se ocitnete s ucpaným záchodem a nemáte odsávačku ani ocet, nebojte se! Existuje nespočet technik, jak vyčistit toaletu bez volání specialistů na hygienu. K tomu dejte do misky pořádné množství šamponu a nalijte na něj kbelík teplé vody. Počkejte pár minut a zjistíte, že hladina vody výrazně klesla.