Při přípravě pokrmů nehrozí, že se nahromaděný tuk pokryje pouze plechy na pečení. Potenciálními oběťmi jsou také skříně a zásuvky. Ano, tuk klame! A navzdory sobě sebou trhnete při srdceryvném pohledu na vaše skříně pokryté mastným lepkavým filmem. Není krásné! Jak se ho zbavit, když se mastnota zdá být téměř nemožná vyčistit? Čtěte dále a zjistěte, jak z tohoto problému udělat hračku…

I když se skříňky pokryté tukem zdají být obtížně čistitelné, je to všechno o metodě. Někdy může stačit obyčejné stříknutí mýdlové vody. V následujících řádcích zjistíte, jak čistit povrchy skříněk a zásuvek, aniž byste je poškodili.

Jak se zbavit usazených mastných skvrn na kuchyňských skříňkách?

Kuchyňské skříňky nejsou vždy imunní vůči následkům vaření. Naštěstí pro vás máme pár tipů a triků, jak vaše skříně znovu zazářit! Dali jsme dohromady ty nejosvědčenější:

Jaký je nejlepší odmašťovač v kuchyni? Mýdlová voda

Začněte od nejjednoduššího a nejjemnějšího čisticího roztoku. Kombinace mýdla a vody je více než dostačující k odstranění povrchové mastnoty, a ty jsou náhodou nejběžnější. Pokud jste překvapeni, že vaše mýdlo na nádobí to zvládne, stačí si uvědomit, že je navrženo tak, aby se zbavilo mastnoty!

Prostředek na mytí nádobí
 1. Namočte čistou houbu do teplé vody a přetáhněte ji přes tuk, aby změknul;
 2. Připravte si misku s mýdlovou vodou;
 3. Namočte do roztoku houbu a poté ji použijte k odstranění mastnoty z nábytku. Totéž platí pro pracovní plochu, pokud se jí dotknete;
 4. Nakonec osušte suchým hadříkem. Tento krok je důležitý pro odstranění mýdlové pěny, která může přitahovat více nečistot.

Jakým přípravkem kuchyň odmastit?

Skvělá věc na jedlé sodě je, že její mírná abrazivita umožňuje důkladně vyčistit většinu materiálů, pokud se nejedná o mramor nebo křemen. Chcete-li použít tento přírodní odmašťovač a vaše kuchyňské skříňky vypadat skvěle, postupujte takto:

 • Navlhčete kartáč s měkkými štětinami teplou vodou
 • Ponořte štětiny kartáče do misky s jedlou sodou
 • Jemně přejeďte štětcem po kuchyňských skříňkách
 • Čistěte hadříkem namočeným v teplé vodě

Na odstranění mastnoty z kuchyňských skříněk by měla stačit jedlá soda. A jak již bylo zmíněno, jeho mírná abrazivita nestačí k poškození kuchyňských skříněk!

Jak odstraňujete mastnotu z dřevěných kuchyňských skříněk?

Pokud se však jedná o velké mastné skvrny, které pokryly vaše dřevěné skříně, doporučujeme obrátit se na silnou odmašťovací sílu bílého octa. Díky tomuto všestrannému produktu a jeho přirozenému kyselému složení můžete dát svým skříním pořádný impuls bez zanechání zbytků:

 1. Začněte tím, že namočíte papírový ručník do zředěného bílého octa;
 2. Utěrkou namočenou ve vodě a octu vytřete mastná místa na skříni;
 3. Bílý ocet necháme asi čtvrt hodiny odpočinout;
 4. Poté použijte houbu namočenou v teplé vodě k vyčištění problémové oblasti;
 5. Odstraňte případné zbytky mastnoty hadříkem namočeným ve vodě.

Jak si vyrobit univerzální čistič na čištění mastnoty přilepené na kuchyňských skříňkách?

V několika jednoduchých krocích si můžete vytvořit svůj vlastní čisticí roztok z citrusových plodů a jejich odmašťovacích vlastností.

 1. Naplňte tři čtvrtiny zavařovací sklenice citrusovými kůrami;
 2. Poslední čtvrtina je určena pro bílý ocet;
 3. Kůry citrusových plodů (citron nebo pomeranč nebo obojí) nechte dva nebo dokonce tři týdny marinovat;
 4. Výsledný roztok přefiltrujte do rozprašovače

Nyní máte univerzální čistič, který dokáže ošetřit odolné vrstvy mastnoty na vašich kuchyňských skříňkách. Chcete-li použít tento dobrý odmašťovač, nic nemůže být jednodušší:

 1. Nastříkejte svůj nový citrusový čistič na kuchyňské skříňky náchylné k usazování mastnoty;
 2. Nechte působit 10 minut nebo déle;
 3. Namočte hadřík z mikrovlákna do teplé vody;
 4. Mastné skvrny důkladně otřete;
 5. Navlhčete čistý hadřík, abyste odstranili zbytky čisticího prostředku;
 6. Osušte dalším čistým suchým hadříkem. Vaše skříňky jsou zářivě čisté a voní po citronu! Dvě mouchy jednou ranou, to je skvělé, že?

Odstraňování mastných skvrn na kuchyňských skříních se může zpočátku zdát zdlouhavé. Tyto triky jsou naštěstí dostatečně účinné, aby rychle zmizely!