Bez ohledu na to, jak opatrní jste, když nosíte své oblíbené černé oblečení, někdy se mohou zachytit chlupy nebo dokonce chlupy domácích mazlíčků. Jak se ho ale zbavit, aniž by došlo k poškození tkání? Podívejte se na naše jednoduché tipy, jak rychle odstranit všechny chloupky z černého oblečení!

Jak odstraňujete zvířecí chlupy z oblečení pomocí ubrousků?

Majitelé psů a koček se každý den potýkají s chlupy malých mazlíčků, které se jim lepí na oblečení. Pokud je to váš případ, jistě vás již napadlo, jak tyto chloupky odstranit tím, že své oblíbené kousky dáte do pračky, aniž byste je poškodili, můžete je díky tomu druhému i vysušit. Tady je trik!

Mít žínku

Vlhčené ubrousky mají schopnost během praní sbírat různé drobné žmolky, vlasy a prach. A zatímco tyto ubrousky lze použít k čištění různých povrchů nebo k hygieně dětí a dospělých, fungují také na prádlo.

Je však důležité, aby tyto ubrousky byly  dostatečně pevné  , aby se neroztrhly. Musí totiž vydržet odstřeďování v pračce.

Také je nejlepší používat  ubrousky bez vůně , protože jejich vůně se může během praní přenést na prádlo, pokud nechcete, aby pach ubrousku zůstal na oblečení.

Suché ubrousky nebudou fungovat. Ujistěte se proto, že obal nebyl delší dobu otevřen a zakoupený výrobek není starý.

FYI

Chcete-li používat ubrousky, postupujte podle těchto tipů:

  • Na prádlo nikdy nepoužívejte vlhčené ubrousky více než jednou. Pokud to však uděláte, jejich účinnost bude pravděpodobně mnohem nižší.
  • Na jedno mytí použijte 1-3 vlhké ubrousky. Bez ohledu na to, co perete, pravděpodobně už nikdy nebudete potřebovat více.

Jak odstraníte kočičí chlupy z černého oblečení?

Černé prádlo v pračce

Jak to udělat?

  1. Černé oblečení by se mělo prát odděleně od ostatního oblečení, aby se částice nedostaly do kontaktu se zbytkem prádla.
  2. Když zatlačíte, tento trik odstraní žmolky rychle a snadno. Vše, co potřebujete, je páska. Nejjednodušší metodou je omotat si pásku kolem ruky a přitisknout dlaň na oděv.
  3. Pemza může být také vaším skvělým spojencem při odstraňování žmolků z vašeho oblečení. Stačí ho navlhčit a jemně otřít po oblečení.
  4. Při praní kromě přidání pracího prostředku nalijte na čištění půl šálku bílého octa. To pomůže, aby se vaše oblečení neopotřebovalo.