Milujete hranolky, ale pokaždé, když si je uděláte doma, nikdy je nedostanete tak křupavé a chutné jako ty z vašeho oblíbeného fastfoodu? Nepanikařte! Shromáždili jsme pro vás ty nejlepší tipy na výrobu domácích křupavých hranolků. Zkuste to ještě dnes!

Jak získáte dokonalé domácí hranolky?

Křupavé hranolky

Bramborové lupínky jsou se svou jedinečnou chutí milovány po celém světě. A to i přes všechna varování, která upozorňují na vysoké množství kalorií a tuku. Je těžké odolat pokušení zhltnout tu a tam porci! No, pokud je to jen občas, není to špatné. Ale když už jste u toho, když je čas se připravit, bylo by hloupé zničit vaši provinilou radost! Aby byly vaše chipsy dokonalé, křehké zevnitř a křupavé zvenku, následující rada vás nechá bez řečí.

Základní pravidlo: Nejprve vězte, že nejlepší smažené brambory jsou ty, které se tepelně upravují dvakrát. V první fázi by se měly smažit při nízké teplotě (napůl uvařené), poté vyjmout a položit na papírovou utěrku, aby absorbovala přebytečný olej. Po vychladnutí přejděte k druhé fázi vaření: hranolky znovu ponořte do velmi horkého oleje, aby zkřehly.

Zde je návod, jak jej připravit:

  1. Nejprve očistíme a omyjeme brambory.
  2. Poté, a to je zásadní fáze, je nutné je opatrně seříznout. Pro dokonalý řez je nejlepší použít mandolínu nebo kráječ. Pokud žádný nemáte, nakrájejte ostrým nožem střední plátky tlusté maximálně jeden palec. Každý plátek se pak nakrájí na tyčinky.
  3. Vložte chipsy do misky se studenou vodou. Nechte je takto 20 minut, abyste odstranili přebytečný škrob. Poté je vyjměte a osušte čistým ručníkem.
  4. Poté do pánve bohatě nalijte vrstvu oleje. Prohřejeme a přidáme bramborové tyčinky.
  5. Takto je necháme asi 5 minut, dokud chipsy nezezlátnou. Klidně přidejte pár stroužků česneku, dodá jim to ještě chutnější chuť!
  6. Vyjměte je z pánve, položte je na papírovou utěrku a před opětovným vložením do horkého oleje nechte zticha vychladnout. Zabere to jen pár minut. Sledujte je a vizuálně si všimnete dobře odměřeného zhnědnutí (pozor, nenechte zčernat!). Jakmile jsou hotové, vyjměte je a položte je zpět na savý papír, abyste odstranili přebytečný olej. Díky tomu budou vaše hranolky křehké uvnitř a křupavé zvenku.

Jaký olej použít na křupavé chipsy?

Arašídový olej nebo jakýkoli jiný lehký rostlinný olej bude ideální pro přípravu těch nejlepších domácích hranolků. Získáte tak křupavou kůrku, která vám občas chybí.

Pozn.:  Obecně je lepší použít arašídový olej než olivový olej kvůli jeho vysokému bodu kouřivosti.