Díky dokonalé směsi zdravých tuků, sacharidů a bílkovin mohou vejce sloužit jako kompletní jídlo bohaté na vitamíny. Výhodou tohoto krmiva je, že se dá využít mnoha způsoby. Prostě některé recepty jsou na přípravu jednodušší než jiné.

Protože je často jednodušší na přípravu, budete obvykle jíst vejce smažená, míchaná, v omeletě nebo prostě natvrdo. Čekáte, až půjdete do restaurace, abyste si je pošírovali? Už žádné zbytečné výdaje, prozradíme vám ideální techniku ​​jejich domácí přípravy bez falešných poznámek.

Sázená vejce v mikrovlnné troubě: jak je vyrobit?

Sázená vejce

K snídani, jako sendvič nebo jako svačina na uklidnění návalů hladu jsou sázená vejce u většiny lidí velmi oblíbená. Je to také skvělý způsob, jak omezit kalorie: k jejich vaření není třeba přidávat tuk, jako byste to udělali s míchanými nebo smaženými vejci. Až na to, že si mnoho lidí představuje, že tato příprava je pracná. Samozřejmě musíte mít určitý takt, abyste se v receptu nemýlili, ale se správnou radou je zvládnete vařit jako šéfkuchař!

Na Tik Tok jsme našli trik, který vám usnadní práci a umožní vám je rychle připravit tím nejúžasnějším možným způsobem. Malý detail, který vše změní: Tato technika se změní, protože svá sázená vejce budete vařit v mikrovlnné troubě, takže nepotřebujete vařící vodu. Pohodlné, dalo by se říci, protože mnoho lidí stále nezvládá tradiční metodu. Tik-Toker (@cottoaldente) překvapuje své tisíce následovníků odhalením této mimořádné techniky, která zjednodušuje práci.

Zde jsou kroky, které je třeba dodržet:

  • Do misky (vhodné do mikrovlnky) nalijte 80 ml vody (pokojové teploty) a lžičku octa.
  • Jemně rozklepněte vejce, dávejte pozor, abyste ho nezničili. Kdo chce, může dochutit solí, pepřem a dochutit.
  • Poté vložte misku dovnitř zařízení a nastavte výkon na 900 wattů.
  • Vaření trvá 80 sekund, aby vejce měla dokonalou texturu.

Po vyjmutí z mikrovlnné trouby zjistíte, že bílek je dobře zhutněný a žloutek je jemně tekutý. Dobrou chuť!

Poznámka : Pokud chcete vařit více vajec najednou, měli byste je umístit do samostatných misek a postup opakovat.

https://618a48e251034e7ffb89daaded7ddcbf.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Jak sázet vejce pomocí octa?

Pro ty, kteří se chtějí naučit ovládat tradiční techniku, dáme pár dobrých rad, jak úspěšně sázet vajíčka. Jak víte, musí se vařit ve vodě bez skořápky. Ale tajemství je přidat do vody trochu octa. Ve skutečnosti bude koagulace bílku lépe kontrolována díky kyselosti.

Důležitý bod:  Nepokoušejte se vařit více vajec ve stejném hrnci, bude pro vás obtížné uvařit všechna konzistentně. Nejlepší je pošírovat je jednotlivě a ohřát, až budou připraveny k podávání.

Kroky přípravy:

  • Nejprve dejte vařit vodu do 1,5-litrového hrnce do tří čtvrtin.
  • Jakmile se voda začne vařit, přidejte 2 lžíce  octa . Cílem je zabránit oddělení žloutku od bílku.
  • Necháme vařit vodu, dokud nedosáhne bodu varu. Poté rozklepněte vejce do horké vody a nechte jej vařit čtyři minuty, aniž byste se ho dotkli.
  • Ujistěte se, že se vejce nepřichytává ke dnu pánve. V tomto případě jej zkuste přesunout. Nakonec vejce vyjmeme a podáváme.
  • Jakmile je vejce uvařené, vyjměte je a vložte je na několik sekund do misky s ledovou vodou, aby se vejce přestalo vařit.
  • Tento postup opakujte u ostatních vajec.

Znovu je zahřejte ve vodě po dobu 20-30 sekund. Vyjměte je z pánve a položte na savý papír nebo čistou utěrku, aby absorbovala přebytečnou vodu. Okořeňte vajíčka a užívejte si!

Jak dlouho trvá výroba sázeného vejce?

Jíst sázená vejce

Pro tuhý, tekutý bílý žloutek uvařte vejce 3 až 4 minuty ve vroucí vodě. Samozřejmě, pokud plánujete uvařit několik vajec předem a ohřát je později, uvědomte si, že jejich ohříváním je může dále zpevnit. Takže podle toho spočítejte.