Máš rád sýr? Rádi si ho užíváte v kteroukoli denní dobu? Bavíte hosty a nemáte čas chodit si pro nějaké do supermarketu? Tak proč to neudělat sám?! Ve skutečnosti si můžete vyrobit zdravější domácí smetanový sýr s pouhým 1 litrem mléka, půlkou citronu a jogurtem.

Recept, který vám představíme, vám umožní vyrobit domácí sýr, který je lahodný, chutný a zároveň nemastný. Na konci přípravy můžete přidat i svůj osobní kontakt. Různým sýrům na pultech supermarketů jí nebude co závidět.

Jak si děláte domácí sýr s mlékem, citronem a jogurtem?

Vyrobte si domácí sýr

Smetanový sýr, to je potěšení, zvláště když se sní tak rychle. Ten bude naopak obsahovat  méně tuku, pokud se při přípravě rozhodnete použít rostlinné nebo sójové mléko .

Suroviny potřebné pro jeho recept navíc snadno najdete, budete potřebovat jen litr mléka, půlku citronu a jogurt. Před začátkem si také nezapomeňte vzít formu, bavlněnou utěrku, cedník a dva plechy na pečení . Zde jsou různé kroky, které je třeba dodržet:

  • Nejprve zahřejte mléko v hrnci po dobu 15 minut.
  • Poté přidejte jogurt a šťávu z půlky citronu a několik sekund pomalu míchejte, poté nechte alespoň 3 hodiny odležet.
  • Po 3 hodinách nalijte směs do bavlněné látky přes cedník, který položíte na pánev a nechte okapat, aby se oddělila syrovátka (syrovátka) od získaného sraženiny.
  • Nyní vložte látku a její obsah na 30 minut do chladničky.
  • Po uplynutí této doby vyndejte prádlo z lednice, poté sýr dochuťte podle své chuti: solí, kořením nebo aromatickými bylinkami.
  • Poté vložte sýr do formy a nechte znovu 8 hodin odpočinout v lednici.
  • Na konci 8 hodin můžete sýr konzumovat.

Nejlepší na tomto receptu je, že můžete použít  syrovátku k výrobě marinád, smoothies, sušenek a dokonce i chleba .

Roztíratelný tvarohový krém

Nyní, když víte, jak vyrobit kvalitní smetanový sýr. Takže nemáte žádnou výmluvu, abyste to nesdíleli se svou rodinou nebo přáteli. Na závěr si už jen budou moci vychutnat chuť lahodného čerstvého domácího sýra.