Milujete čerstvý chléb přímo z pekárny. Bohužel, jeho čerstvost je krátkodobá, jakmile je doma. Dokonce litujete, že jste si koupili několik hůlek, protože je nikdy nestihnete včas spotřebovat. Jedno je jisté, chléb je potřeba správně skladovat, aby neztuhl a neztratil svou žvýkací strukturu. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak ho skladovat v optimálních podmínkách a uchovat ho čerstvý. Vysvětlení!

Jak udržet chléb čerstvý několik dní?

Krajíce chleba

V mnoha rodinách zůstává chléb základem. Chléb je nedílnou součástí našeho jídelníčku, ať už se jedná o toasty k snídani, sendviče k obědu nebo jako doprovod k dobrému jídlu s omáčkou. Ale v dnešní době je to často zkoušeno. Nové druhy mouky, zrychlené kvašení, elektrické trouby nebo nekvalitní suroviny, to vše jsou důvody, které ve výsledku rychleji zatuchnou, vysuší nebo ztvrdnou. Ale buďte ujištěni, ať už kupované nebo domácí, existují různé triky, jak ho udržet svěží a nadýchaný den po dni.

pro informaci:

Chléb by měl být v první řadě skladován při pokojové teplotě, na suchém místě mimo sluneční záření. Kromě toho byste se měli vyvarovat uchovávání v plastovém sáčku, zvláště když je horký, protože to podporuje výskyt páry. Vlhkost se nakonec hromadí a vytváří prostředí příznivé pro růst plísní.

1. Brambory

Chléb vydrží déle čerstvý, když k němu položíte kousek jablka (nebo i půlku brambor). Jak chléb schne, zachová si vlhkost a chuť.

2. Prodej

Další vhodnou metodou je použití soli, protože je to silný absorbent. Když ho umístíte například vedle chleba do skříně, odstraní přebytečnou vlhkost a zabije choroboplodné zárodky.

3. Mraznička

Pozor na předsudky! Aby zůstal čerstvý co nejdéle, někteří lidé si zvykli skladovat domácí chléb v lednici, ale to není dobré řešení. Zatímco chladné počasí může prodloužit jeho životnost, může také změnit jeho strukturu, předčasně ho vysušit a skončit příliš rychle plísní.

Chcete-li jej uložit na několik dní, nejlepší volbou zůstává mraznička. K tomu se doporučuje nakrájet na plátky a umístit je do vzduchotěsné nádoby. Poté pro správné rozmrazení chleba doporučujeme nechat ho tři hodiny v lednici a poté při pokojové teplotě.

Co je dobré vědět : Chléb po rozmrazení nezůstane tak čerstvý jako chléb, který nebyl zmražen. Dříve zmrazená bageta obvykle vydrží dva až čtyři dny, než uschne.

4. Chlebník

Jak asi víte, některé dřevěné krabice jsou speciálně určeny pro skladování chleba. Kromě toho, že dodají vaší kuchyni nádech stylu, jsou známé tím, že udrží vaše krajíce chleba čerstvé. A to zejména díky malým otvorům, které podporují dobrou cirkulaci vzduchu a zabraňují tak vzniku plísní. Mějte na paměti, že v této krabici můžete chléb (kupovaný nebo domácí) skladovat asi tři dny při pokojové teplotě.

3. Papírový sáček

Pokud ho plánujete sníst co nejdříve, zabalte chléb na pult do papírového sáčku. Pokud chcete, aby vydržel o něco déle, zabalte ho do plastového obalu nebo plastového sáčku. Ale pozor, tento materiál se nedoporučuje ve vrcholném létě a také se naučte, že by mohl méně křupat. Chcete-li obnovit kůrku, vložte plátky na několik minut do toustovače nebo trouby.

4. Plátěný sáček

Konečně ideální variantou pro uložení chleba je pověstná prodyšná plátěná taška s uzávěrem. Nejen, že krásně ozdobí vaši kuchyňskou linku, ale především vám umožní ušetřit za nákup papírového nebo igelitového sáčku. Len je lehká, odolná, trvanlivá a omyvatelná tkanina. Jako bonus navíc jeho vlastnosti zabraňují nadměrné vlhkosti. Na rozdíl od plastu, díky kterému je chléb tvrdší, lněný způsobí, že bude správně dýchat a zachová si čerstvost. Díky tomu zůstane zvenku křupavější a uvnitř měkká.

Tip:  Pokud nemáte po ruce plátěný sáček na chleba, poslouží i čistá suchá lněná utěrka nebo bavlněná utěrka. Jen se ujistěte, že jste chléb pevně zabalili, aby žádná jeho část nebyla vystavena vzduchu.