Ach, po příjemné sprše zjistíte, že voda stojí a odmítá odtékat jako obvykle. Určitě je ucpaný odtok! Rychlý, automatický reflex, zvednete telefon a pokusíte se dosáhnout instalatéra. Nespěchejte, existuje další alternativa, za kterou neutratíte majlant! Ale ano, můžete tento problém vyřešit sami, aniž byste použili chemikálie, které by mohly změnit vaše potrubí. Tvůj zachránce? Pravděpodobně už máte jedlou sodu v zásobě. Podívejte se na tento přírodní trik, který vám pomůže vyčistit sprchu!

Jak vyčistíte sprchu jedlou sodou?

Bez varování se může sprcha z ničeho nic ucpat a je to opravdu stresující situace. Ucpání může být důsledkem hromady vlasů, vlasů, zbytků produktů a dalších nečistot. Od té chvíle začíná voda stagnovat a my se ocitáme v panádě. Je proto naléhavé  rychle najít efektivní řešení,  jak předejít případným ztrátám. Věděli jste, že místo použití průmyslových produktů existují i ​​jiné způsoby, jak sprchu uvolnit přírodním a ekologickým způsobem? Náhodou vám dnes představíme obzvlášť účinný domácí makeup, který obsahuje jedlou sodu. Správně, zase on! Pokud o tom tolik slyšíte, je to proto, že je to na všech frontách. Zjistěte, že tento výjimečný čistič má také veškerý potenciál k odstranění ucpání z vaší sprchy.

Postupujte podle těchto jednoduchých kroků, abyste zabránili hromadění vody ve sprše, aniž byste poškodili odtok v koupelně.

 • Krok 1 : Chcete-li začít, vezměte hrnec s vodou a vařte ji. Poté nalijte vodu přímo do odpadu
 • Krok 2 : Vezměte šálek jedlé sody a nalijte ji přímo do odpadu. Nechte působit 5-10 minut.
 • Krok 3  – Nejlepších výsledků dosáhnete, když tento bílý prášek necháte ještě chvíli působit, nebo chcete-li, dokonce i přes noc.
 • Krok 4  – Poté nalijte do odtoku další hrnec s vroucí vodou, aby se oblast důkladně opláchla a odstranily se všechny volné zbytky.
 • Krok 5 : Nakonec otevřete kohoutek a pusťte horkou vodu asi 5 minut. Uleví se vám, když uvidíte, že voda správně odtéká!

Proč vyčistit sprchový kout nebo vanu jedlou sodou?

Obecně se na výkon jedlé sody můžete spolehnout. Jedná se o  efektivní a přirozené řešení , které se již osvědčilo pro domácí údržbu. Takže při sebemenším problému s vašimi trubkami, pokud se vám ucpe sprchový kout, vana nebo dokonce kuchyňský dřez, můžete využít vlastností tohoto produktu. Ale mimochodem, proč používat jedlou sodu k čištění sprchy?

Zde je několik argumentů, které by vás mohly přesvědčit:

 • Ekologické a bezpečné : Na rozdíl od chemikálií je jedlá soda ekologická a bezpečná pro vaše potrubí.
 • Ekonomický : je to ekonomický produkt a je dostupný všem. Nebudete muset utratit spoustu peněz, abyste se zbavili ucpané sprchy. Zejména proto, že většinu času máme doma vždy nějaké na skladě!
 • Multifunkční : Čistič a dezodorant, jedlá soda také pomůže rozptýlit nepříjemné pachy a vyčistit sprchové odtoky.

Jaké jsou výhody jedlé sody pro čištění sprchy a údržbu odtoků?

Mezi svými mnoha schopnostmi může jedlá soda snadno rozpustit ucpávky způsobené mnoha zbytky, zejména v kombinaci s jinými přísadami, jako je bílý ocet. To vám poskytne výkonné řešení pro odstranění ucpání a obnovení hladkého toku. Nezanedbatelné je, že jedlá soda je ekologická varianta a vaše dýmky. Nezpůsobí tedy žádné problémy a dokonce prodlouží její životnost.

Jak se dá použít k vyprázdnění kanalizace? K dispozici je několik možností: pokud jej například zkombinujete s horkou vodou, bude fungovat jako odstraňovač ucpání. Případně jej můžete použít také s přísavkou k vytvoření tlaku vzduchu a odstranění odolných blokád. Jedno je jisté, díky svým vlastnostem a všestrannosti je skutečným spojencem, kterému můžete věřit. Je to také bezpečná a účinná alternativa k agresivním chemikáliím. Pro zdravé a udržitelné odtoky jsou tipy na jedlou sodu vaším nejlepším spojencem.

Jak se vyhnout ucpaným odtokům sprch?

Dobře, teď máte spolehlivý trik, jak odblokovat sprchu. Ale když už jsme u toho, stále by bylo moudřejší předcházet problému u zdroje, nemyslíte? Bylo by moudřejší se ucpání úplně vyhnout, abyste mohli ve sprše klidně relaxovat, aniž byste se museli obávat možných ucpání. Dobrou zprávou je, že jsme dali dohromady několik praktických tipů, které vám pomohou udržet vaši sprchu zdravou a funkční.

 • Nainstalujte filtr pro maximální ochranu  vašeho sprchového koutu

Nainstalujte si na odtok sprchy chytrý filtr a zapomeňte na ucpání. Toto příslušenství zachycuje vlasy, mýdlo a nečistoty a chrání odtoky. Tip: nezapomeňte tento filtr pravidelně čistit, aby byl vždy stejně účinný jako vždy!

 • Zabraňte ucpávání pomocí dobré vlasové rutiny

Není žádné tajemství: prevence je klíčem k čištění odpadů. Před sprchou si nezapomeňte důkladně pročesat vlasy, abyste odstranili všechny uzly a uvolněné chlupy. Můžete si také pořídit lapač vlasů, který zachytí zatoulané pramínky během praní. Řekněte si, že dobré návyky a malé jednoduché reflexy mohou pomoci vyhnout se dopravním zácpám.

 • Přistupujte k čištění vaší sprchové sifony přirozeným způsobem

Abyste udrželi své dýmky v perfektním stavu, spolehněte se na přírodní produkty, jako je jedlá soda a bílý ocet. Jednou za měsíc nechejte kouzlo vylít tuto kombinaci do odtoku sprchy. Nechte pár minut působit, poté opláchněte teplou vodou. Tento jednoduchý trik odstraňuje usazeniny a malé ucpání pro čisté a hladké potrubí.

 • Přísavka, váš spojenec proti malým ucpávkám ve sprše

Vytáhněte svou tajnou zbraň: přísavku! Umístěte jej nad odtok ve sprše a provádějte silné pohyby tam a zpět, abyste vyvíjeli tlak vzduchu, který brilantně odstraní ucpání. Tato metoda je účinná a účinná při odstraňování nečistot a nežádoucího ochlupení.

S těmito užitečnými radami se vyhněte ucpávkám pro klidné sprchování. Aplikujte je často a vaše odtoky zůstanou čisté, zdravé a dlouhotrvající.