Milujete rýži, ale když ji vaříte na pánvi, vždy se přilepí? Nebojte se, máme pro vás řešení! Zde je návod, jak zabránit tomu, aby se rýže přilepila na dno pánve nebo hrnce, a naučit se ovládnout kuchařské umění podle rad Monishy Bharadwaj, slavného indického kuchaře.

Jak zabránit lepení rýže?

Uvařte rýži na pánvi

Většina lidí si myslí, že uvaření rýže ve vroucí vodě a její scezení zajistí, že bude správně uvařená. Špičkoví kuchaři boří tento mýtus a sdílejí některá ze svých kuchařských tajemství.

Celebrita indická kuchařka Monisha Bharadwaj odhaluje kroky, které je třeba dodržovat, aby se rýže nepřilepila na dno pánve nebo hrnce, ve kterém ji připravujete.

Absorpční metoda

Podle specialistky by hospodyňky měly používat absorpční metodu, aby se rýže dobře uvařila a měla jemnou nadýchanou texturu.

„Připravuji rýži absorpční metodou. Vezměte jednu odměrku rýže a zdvojnásobte objem vody. Výsledek je perfektní,“ řekl odborník.

V závislosti na počtu porcí, které chcete připravit, se doporučuje odměřit množství rýže a vody v samostatných miskách. Kromě toho, po získání správného množství by měla být rýže dobře propláchnuta vodou v cedníku, dokud nebude voda čistá. (Můžete jej „umýt“ 3x nebo 4x)

Správný kastrol

Další radou, kterou nám indický šéfkuchař dává, je zvolit „hrnec s těžkým dnem a vzduchotěsnou poklicí“, aby pára zůstala uvnitř.

„Pára je to, co uvaří rýži. Rýže absorbuje veškerou tekutinu. Do hrnce přidejte propláchnutou rýži a vodu a zvyšte teplotu. Když rýže dosáhne bodu varu, dobře promícháme. Pak stáhněte oheň a na pánev přiklopte poklicí,“ dodal kulinářský odborník.

Dalším důležitým prvkem je nechat rýži vařit, aniž byste příliš otevírali víko.

Po 10 minutách vypněte oheň a nechte dalších pět minut odpočívat a poté podávejte. Rýže je proto nadýchaná, s oddělenými zrny, která se nelepí.

Proč  se rýže lepí  na dno  pánve  ?

Hlavní příčinou ulpívání rýže na pánvi je převaření. Pokud se rýže vaří příliš dlouho, škroby v zrnech se začnou rozpadat a budou lepkavé.

Dalším faktorem, který přispívá k přichycení rýže k pánvi, je typ použitého nádobí. Nepřilnavé pánve jsou ideální pro vaření rýže, protože mají hladký povrch, který zabraňuje přichycení rýže.

Co dělat s převařenou  rýží  ?

Polévka

Rýže v polévce je vždy převařená, protože polévku zahříváte, a proto rýži více vaříte. Polévky, které nejlépe fungují pro přidání převařené rýže, obsahují například kuřecí maso a sladkokyselou omáčku.

Táto

Převařená rýže je pro děti skvělá, protože se mnohem snadněji žvýká. Podávejte tak, jak je, nebo doplňte ovocným či zeleninovým pyré.

Rýžový nákyp

Pokud máte chuť na sladké, proměňte svou převařenou rýži na rýžový nákyp přidáním mléka, skořice, cukru, rozinek a vanilkového extraktu a dobře promíchejte. Musíte to podávat horké!

Smažená rýže

Po smažení bude jídlo přirozeně křupavější. Převařenou rýži dejte do hrnce s kapkou olivového oleje a vařte na středním plameni. Přidejte svou oblíbenou zeleninu, vejce a sójovou omáčku.