Ať už připravujete rychlou snídani nebo doprovodný salát, omeleta je dobrou volbou. I když je to rychlé, je těžké najít tu pravou nadýchanou stranu. Pokud je to to, co hledáte, jste na správném místě. Protože ano, existuje tajná přísada, která dělá rozdíl. Níže vám poradíme!

Originální recept na přípravu jemné omelety

Vejce a jedlá soda

Na jedlou sodu se můžete spolehnout, ať už jde o odstranění nepříjemných pachů v lednici nebo o rychlé kynutí chleba. Nejspíš ho držíš ve spíži, možná i vedle kvásku.

Každá má své vlastní odlišné vlastnosti, ale obě jsou stejné, když chcete udělat nedbalou, nadýchanou omeletu. Přesně tak, pokud již nemáte droždí na skladě, jedlá soda bude ideální alternativou. Jak používat? Postupujte, jak je popsáno níže:

Rozbijte vejce

 1. Vejce rozšlehejte do pěny, poté dochuťte solí.
Rozšleháme vejce

 1. Poté přidejte trochu jedlé sody a důkladně promíchejte, dokud nezískáte hladkou směs.
 2. Poté můžete přidat svou náplň (sýr, šunku, bylinky atd.).
 3. Nakonec jděte do kuchyně, nechte omeletu dobře uvařit a díky přidání této přísady si všimnete pěkné žvýkací textury.
Vaření omelety

Nadýchané vejce na talíři

Časté dotazy

Jak zajistíte, aby se omeleta nelepila?

To trápení! Omeletu z pánve skoro nikdy pořádně neodlepíte. Velkým viníkem je vaječný bílek, který je extrémně lepivý a prosakuje i do těch nejmenších prasklin v potahu nádobí. Je to šokující. Jak se zahřívá, nakonec ztvrdne a přilepí se na pánev. Chcete připravit smaženici bez sebemenší falešné poznámky? Aby to během mrknutí oka hladce sklouzlo na talíř, následující trik vám změní život.

Jak pokračovat?

 1. Na pánev položte kus pečícího papíru a sporák nastavte na středně vysokou teplotu.
 2. Přidejte kousek másla nebo kapku olivového oleje. Vejce rozklepněte těsně nad pečicím papírem.
 3. Pánev přikryjeme pokličkou a necháme vařit sázené vejce.
 4. Pak uvidíte, že se to vůbec nepřichytí – klidně to v jednom kuse nasunete na talíř.

Proč přidávat vodu před vařením omelety?

Malé tajemství, jak udělat omeletu super jemnou, je přidat trochu mléka nebo dokonce crème fraiche (aby byla ještě krémovější!). Bez toho nebude výsledek nejlepší. Mléko však můžete nahradit vodou, aby bylo lehčí. Je však třeba si uvědomit některé jemnosti. Nejprve doporučujeme použít litinovou pánev nebo pánev se silným dnem s kvalitním nepřilnavým povrchem. A optimální průměr pánve pro vaření 3-4 vajec je 15 cm.

Jak pokračovat?

 1. Nedoporučuje se šlehat omeletovou hmotu mixérem, aby nebyla příliš hustá. K jejich napěnění je nejlepší použít vidličku.
 2. Ach ano, pamatujte, čím čerstvější vejce, tím lépe je našlehané. Zkušení kuchaři doporučují k přípravě lehké a vzdušné omelety použít velmi čerstvá vejce pokojové teploty.
 3. Po vyšlehání vaječné hmoty (s 1 lžící vody, solí a pepřem). Před smažením omelety by nemělo uplynout více než 2 minuty, jinak správně nevykyne.
 4. Aby byla omeleta úspěšná, musíte ji neustále míchat stěrkou.
 5. Teplo by mělo být zpočátku střední, ale jakmile začne omeleta stoupat, přepněte na mírný oheň.
 6. Aby byla ve středu měkká, vypněte teplo, dokud se ještě rozmazává.
 7. Pomocí špachtle nadzvedněte omeletu a přeložte ji přes druhou polovinu. Vaření bude pokračovat díky pánvi, dokud je ještě horká.