Nemáte pračku? Objevte trik kbelíku, jak si jednoduše vyrobit domácí pračku

Nemáte pračku? Objevte trik kbelíku, jak si jednoduše vyrobit domácí pračku

V našem neustálém hledání ekologických a ekonomických řešení pro domácí úklid je myšlenka snížit naši závislost na energeticky náročných domácích spotřebičích a zároveň optimalizovat naše metody čištění aktuálnější než kdy předtím! Dnes vám nabízíme inovativní a účinný tip, jak vyprat hadry a mopy, aniž byste si poškodili pračku nebo ruce: vyrobit ruční pračku pomocí kbelíku. Toto řešení se také hodí v různých situacích, včetně případů, kdy se vaše pračka porouchá nebo pro lidi s kožní alergií na prací prostředky.

Proč zvolit ruční pračku?

Mytí čisticích nástrojů, jako jsou utěrky a mopy v pračce, může skutečně vést k nahromadění nečistot a poškození zařízení. Navíc ruční mytí, i když je účinné, může být zdlouhavé a nehygienické. Řešení ? Vyrobte si domácí pračku z recyklovaných materiálů, která kombinuje efektivitu, jednoduchost a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Jak vyrobit domácí pračku?

Potřebné materiály:

Materiály

 • Velká prázdná láhev od sody
 • Koště
 • Zapalovač
 • Kbelík
 • Šroubovák nebo ostrý nůž
 • Pilový nůž
 • lepicí páska

Návod na výrobu:

 1. Nejprve odřízněte dno  plastové láhve  a zapalovačem uhlaďte řezané okraje.
 2. Poté  kolem láhve udělejte malé otvory , trochu pod uzávěrem, aby jimi mohla procházet voda a vzduch. K tomu můžete použít šroubovák, nůž nebo vrtačku.
 3. Odstraňte uzávěr a zasuňte rukojeť smetáku do hrdla láhve. Dobře jej zajistěte páskou, aby se nehýbalo.
 4. Naplňte kbelík do tří čtvrtin vodou, přidejte trochu saponátu a promíchejte. Ujistěte se, že se voda nedostane do otvorů v láhvi,  když ji vkládáte do kbelíku.
 5. Ponořte hadry a   mopy  do kbelíku. Pomocí rukojeti smetáku zatřeste lahví nahoru a dolů.  Cirkulující voda a vzduch skrz otvory účinně pomohou vyčistit tyto textilie.
 6. Po umytí opláchněte vodou a osušte na vzduchu.

Tento způsob ručního mytí je nejen důmyslný, ale také ekologický, snižuje spotřebu elektrické energie a opotřebení domácích spotřebičů. Kromě toho pomáhá zapojit každého z nás do udržitelnějších a vědomějších čisticích postupů a zároveň poskytuje praktickou alternativu v případě poruchy zařízení nebo pro specifické potřeby čištění.

Hit enter to search or ESC to close.