Ať už sedíte v klidu na gauči a díváte se na dobrý film nebo spokojeně obědváte na terase, vždy se najdou nežádoucí hosté, kteří udrží vaši mysl v klidu. Vidíte, o kom mluvíme? Létání, samozřejmě. Jaká katastrofa je tento létající hmyz! Bez ohledu na to, jak moc je od sebe odstrčíte, nikdy se nevzdají. No, nemusíte se dále mučit, máme dobré řešení, jak se této pohromy zbavit. Řekněte si, že se správnou návnadou se vám je podaří chytit a konečně najít svůj klid. Pojďte, je čas jednat!

Jak přilákáte mouchy na láhev?

přísad

  • Plastová láhev na vodu
  • Sladká tekutina

Říká se, že kapalina přitahuje mouchy jako magnet. Ucítí návnadu, poletí směrem k láhvi, aby se dostali dovnitř, a bum, jakmile budou uvnitř, nebudou se moci dostat ven. Je to poněkud hloupé, ale na likvidaci nežádoucích much tato past funguje báječně. Vzít na vědomí!

Krok 1. Označte čáru řezu

Označte na láhvi čáru řezu

Pomocí permanentního fixu nakreslete čáru kolem 1,5litrové plastové láhve na vodu těsně pod zúženým hrdlem.

Krok 2. Odřízněte horní část láhve

Rozřízněte láhev

Ostrým zoubkovaným nožem krájejte podél linie vyznačené na horní části láhve. To se nejlépe provádí na prkénku, aby nedošlo k poškození kuchyňské pracovní desky nebo povrchu stolu.

Krok 3. Vytvořte past na mouchy

Sestavte past

Odstraňte uzávěr, otočte uzávěr lahvičky dnem vzhůru a posuňte jej na dno nádoby (jak je znázorněno). Funguje jako trychtýř a doplňuje past na mouchy.

Pro informaci

Nejlepší je nejprve sundat víko, jinak mušky nebudou mít přístup k otvoru vedoucímu k jejich stáji. Pokud chcete, můžete jej zavřít, abyste jim zabránili najít cestu ven.

Krok 4. Připravte recept a vložte návnadu do pasti

Přidejte pomeranče do pasti na mouchy

Jakmile pochopíte princip, vyjměte „nálevku“ z láhve, abyste mohli umístit návnadu. Mějte tedy na paměti, že mouchy rády rozkládají organickou hmotu. Například pro snášení vajec je zkažené maso skvělou volbou, jak je přilákat. Samozřejmě by bylo snazší vybrat si venku. Do vnitřní pasti však nechybí nápady na návnady: lehce přezrálé ovoce, směs vody a cukru 50/50, voda smíchaná s medem, ovocná šťáva, javorový sirup pro lepkavější řešení… I u ovocné příchuti . mýdlo na nádobí to udělá. Dále je tento způsob ideální i pro chytání vos, které také lákají hlavně sladkosti.

Pro informaci

Pokud tuto domácí past na mouchy používáte venku, klidně do směsi přidejte trochu octa. To je také užitečné pro ochranu před včelami a komáry!

Krok 5. Vytvořte víko pro past na mouchy

Propíchněte láhev

Dáváte přednost závěsné pasti? V tomto případě použijte děrovačku k proražení dvou malých otvorů na protilehlých stranách v horní části láhve. Ujistěte se, že procházejí oběma částmi pasti. Poté otvory provlékněte kus drátu, zasuňte konce a vaše domácí past na mouchy je připravena k zavěšení.

Pro informaci

Pokud si všimnete malých mezer mezi okraji trychtýře na dně plastové láhve, zkuste je uzavřít páskou, abyste zabránili úniku škodlivějších much.

Kam umístit past na mouchy, aby byla nejúčinnější?

Přestože nás obtěžují po celý rok, jsou některá období, kdy mouchy přilétají houfně, zvláště když teploty stoupají. Měli byste vědět, že mají mnoho cyklů líhnutí každou sezónu. Je proto rozumnější umístit past, když se objeví první létající hmyz, aby se zabránilo případné invazi. A z dobrého důvodu: většinu z nich chytíte dříve, než se stihnou rozmnožit. Pokud žijete v teplých oblastech, poblíž výběhů pro zvířata nebo pastvin, je přirozeně přítomnost much téměř konstantní. Tak se náležitě vyzbrojte!

Past na mouchy na rostlině

Přemýšlíte, jak pečovat o svou domácí past na mouchy? Je to snadné. Jakmile vychytáte pořádnou řádku much, stačí lahvičku pravidelně vyprazdňovat a proces opakovat. A pokud se rozhodnete zřídit venkovní past s masným nebo živočišným odpadem (kuřecí trus, králičí granule), budete muset odstranit larvy, které v pasti najdete. Poté lahvičku důkladně vypláchněte teplou vodou nebo jednoduše vyrobte novou past.

Časté dotazy

Jaké návnady jsou nejlepší pro domácí past na mouchy?

Pokud vás venku neustále sužují mouchy, připravte si dobře navrženou past z prošlého masa (neodolatelná pochoutka pro mouchy!) a přeslazených ingrediencí k přilákání ovocných mušek. Smíchejte například zbytky masa (čím starší, tím lepší!) s cukrem nebo medem. Jako pasti doma můžete použít zralé ovoce nebo med podle chuti. A když už jste u toho, přidejte trochu jablečného octa, aby se včely nedostaly do vaší pasti.

Proč někteří lidé přidávají do směsi mýdlo na nádobí?

Ve většině případů obrácený uzávěr láhve brání mouchám, aby se snadno dostaly ven. Ale aby to bylo ještě bezpečnější, někteří lidé posilují past přidáním několika kapek mýdla na nádobí do roztoku. Ve skutečnosti vůně cukru a octa přitahuje mouchy, zatímco mýdlo mění konzistenci tekutiny a utopí hmyz.

Proč je můj dům zamořený tolika mouchami?

Není to žádné tajemství: mouchy se v teplém počasí probouzejí ze zimního spánku. A to je také doba, kdy můžeme snadněji otevírat okna a dveře. Od té doby se rádi zvou do našich domovů při hledání potravy. Prostředí prostě potřebuje být teplé a vlhké, aby tam našli štěstí. Mějte také na paměti, že je přitahují zejména zralé potraviny a hnijící odpad v odpadcích. To jsou ideální podmínky pro chov much, které mohou naklást až 150 vajíček najednou! Samozřejmě ultračistý dům s bezvadnou hygienou není pro tyto malé stvoření vůbec atraktivní. Slovo moudrým…