V našem hektickém každodenním životě se sušička stala nezbytným spojencem pro úsporu času a pohodlí. Zejména v zimě, kdy se sušení prádla stává výzvou, nám tento spotřebič nabízí praktické a rychlé řešení. Navzdory mnoha výhodám se však někteří z nás potýkají s opakující se nepříjemností: prádlo, které vychází ze sušičky s nepříjemným zápachem. Naštěstí existují jednoduchá a přirozená řešení, jak tento problém vyřešit.

Sušička, nepostradatelný spotřebič

Sušička, která je v našich domácnostech často umístěna ve stejné řadě jako myčka nebo trouba, je oceňována zejména pro  svou schopnost rychle usušit prádlo . Už nebudete muset čekat několik dní, než vaše prádlo uschne, zejména ve špatně větraných prostorách, jako jsou malé koupelny. Sušička má navíc tu výhodu, že se prádlo méně mačká, což usnadňuje žehlení.

Příčiny nepříjemných pachů

Před hledáním řešení je nezbytné pochopit, odkud problém pochází. Původem zápachu často není samotná sušička, ale nesprávné praní. Vypadá to takto:

  • Nesprávné dávkování pracího prostředku nebo nadměrné používání aviváže  může zanechávat zbytky na oblečení, což má za následek nepříjemný zápach.
  • Navíc  ponechání prádla v pračce příliš dlouho  podporuje tvorbu plísní a nepříjemných pachů.
  • Někdy problém vzniká i u  oblečení, které je páchnoucí již před praním , například kvůli zažraným zbytkům jídla.
  • A konečně,   důležitou roli v kvalitě sušení hraje umístění sušárny a její údržba .
https://2735dd875679fe63cf350b2bac0d0cec.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Trik s vonnými ubrousky Získejte voňavé prádlo

První tip je velmi jednoduchý, ale velmi účinný. K tomu stačí použít vonné ubrousky určené přímo do sušiček.

Vše, co musíte udělat, je  přiložit k prádlu vonný ubrousek nebo dva . Během cyklu uvolňují vůni a zanechávají oblečení svěží a příjemně vonící.

Další přírodní řešení pro čerstvé prádlo

  1. Esenciální oleje:  Účinnou a přirozenou metodou je použití esenciálních olejů. Jednoduše nakapejte  4-5 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje na kus silného savého hadříku a poté jej vložte do sušičky. Teplo příjemně rozšíří vůni po prádle.
  2. Kuličky vlny:  Dalším ekologickým trikem jsou klubíčka vlny! Přidáním pár kapek esenciálního oleje z čajovníku  nejen provoníte prádlo, ale také pomůžete dezinfikovat buben sušičky.
  3. Jedlá soda:  Jedlá soda, známá pro své čistící vlastnosti, může být smíchána s esenciálními oleji. Vložte směs do bavlněné ponožky a vložte ji do sušičky pro svěží, jemně vonící prádlo.