Zjistěte, jak čistit pračku citronem, zubní pastou a jedlou sodou

Citron na očistu

Pračka, kterou doma musíte mít, může zůstat stejně výkonná a výkonná jako první den s jednoduchým a ekonomickým trikem. Zapomeňte na drahé prací prostředky a vydejte se do svého supermarketu pro jednoduchý nákup: citron. Toto ovoce, běžně používané k parfémování a čištění díky své šťávě, je vaším spojencem pro bezvadnou pračku.

Potřebné materiály

Pro tento způsob čištění budete potřebovat:

Materiály

 • Citron
 • Zubní pasta
 • Ocet na čištění
 • Bikarbonát

Kroky, které je třeba následovat

 1. Příprava citronu:  Začněte rozkrojením citronu napůl a vložte jej do bubnu pračky, aniž byste uvnitř měli oblečení.
 2. Jak používat zubní pastu:  Poté naneste zubní pastu na vnitřní stranu dvířek stroje pro extra čištění.
 3. Přidání jedlé sody a octa:  Pro zajištění čistoty, bez nepříjemného zápachu a dezinfekce přidejte jedlou sodu a ocet na čištění.
 4. Poslední krok:  Nakonec pro důkladné vyčištění přidejte aviváž a prací prostředek.

Frekvence čištění

Tento postup se doporučuje provádět alespoň jednou měsíčně v závislosti na pravidelném používání pračky.

Ještě pár rad:

 1. Pravidelné používání bílého octa:

Kromě citronu je vynikající přírodní dezinfekce bílý ocet. Pomáhá odstraňovat zbytky vodního kamene a nepříjemný zápach. Nalijte do koše půl litru bílého octa a spusťte vysokoteplotní vakuový cyklus. Tento postup opakujte každé dva měsíce pro pravidelnou údržbu.

 1. Čištění filtrů a potrubí:

Filtry pračky se mohou ucpat a snížit účinnost spotřebiče. Je důležité je čistit každé tři měsíce. Zkontrolujte také přívodní a vypouštěcí hadice, abyste se ujistili, že nejsou ucpané nebo poškozené.

 1. Po použití otevřete víko:

Po každém použití nechte víko nebo dvířka pračky otevřené. To umožňuje cirkulaci vzduchu a zabraňuje tvorbě plísní a nepříjemných pachů.

 1. Správné použití mycího prostředku:

Vždy dodržujte pokyny výrobce týkající se množství použitého pracího prostředku. Příliš mnoho pracího prostředku může zanechat zbytky a dlouhodobě poškodit pračku.

 1. Oddělte oblečení podle barvy a materiálu:

Abyste předešli vyblednutí a opotřebení, roztřiďte své oblečení před praním podle barvy a materiálu. Používejte vhodné cykly pro každý typ tkaniny.

 1. Před praním zkontrolujte kapsy:

Ujistěte se, že jste vyprázdnili kapsy oblečení. Předměty, jako jsou mince nebo ubrousky, mohou způsobit poškození stroje.