Mít doma domácí mazlíčky přináší radost a společnost, ale také problémy s úklidem. Chlupy domácích mazlíčků na lůžkovinách, matracích a oblečení mohou být obzvláště odolné.

Pračka: jak odstranit zvířecí chlupy z oblečení?

Chcete-li skoncovat s těmito nepříjemnostmi, je nezbytné zavést pravidelnou rutinu péče šitou na míru vašemu mazlíčkovi. Například často měňte kočičí podestýlku nebo ji pravidelně myjte.

Pro odstranění chlupů a žmolků z oblečení existují jednoduchá řešení. Nalepovací válečky a vysavače jsou velmi účinné. Tyto nástroje je třeba pečlivě přetáhnout přes každý kus oblečení.

Užitečným trikem na odstraňování chloupků z pračky je použití houbiček na nádobí rozpůlených. Umístěte je do bubnu pračky s oblečením: jejich přilnavá struktura zachytí srst vašich čtyřnohých přátel.

Jak odstranit nepříjemný zápach z domácích mazlíčků?

Bytový textil, jako je lůžkoviny a závěsy, může hromadit pachy domácích mazlíčků. Pravidelně je perte podle pokynů výrobce a pro neutralizaci pachů přidejte jedlou sodu.

Pro osvěžení vzduchu volte přírodní řešení. Nádoby obsahující jedlou sodu nebo aktivní uhlí umístěné v zapáchajících oblastech pomáhají pohlcovat a neutralizovat pachy. Esenciální oleje, jako je levandule, eukalyptus nebo máta peprná, jsou také užitečné pro čištění vzduchu.

Tvrdé povrchy jako jsou parkety nebo dlaždice, které mohou zadržovat pachy, vyčistěte pomocí specifických přípravků pro domácí mazlíčky nebo směsí vody a octa, přírodní dezinfekce a účinný neutralizátor zápachu.