Líbí se vám pro jejich měnící se barvy? To je normální, orchideje jsou krásné vytrvalé květiny se stálezelenými listy. Navíc se snadno pěstují a jejich kvetení přináší tropický nádech do vnitřních prostor. Tyto květiny jsou skutečnou pastvou pro oči! Ale to je vše! Vaše orchidej už nekvete a vy nechápete proč a hlavně nevíte, jak ji zachránit a znovu se těšit z jejích krásných květů. Nepanikařte! Zjistěte, jak přimět orchideje znovu rozkvést, pomocí jednoduchého triku na dosah ruky….

Kvetoucí rostliny potřebují živiny a hnojiva, aby stimulovaly svůj růst a dosáhly krásného kvetení. Pokud si všimnete, že vaše orchidej již nekvete, můžete její květy zvýšit přísadou, kterou máte všichni ve své kuchyni.

Orchideje

Proč moje orchidej vytváří listy, ale nekvete?

Pokud vaše orchidej vytváří pouze listy a kořeny, znamená to, že jí chybí světlo. To znamená, že je čas změnit jeho pozici. Umístěte jej blízko okna, ale vyhněte se přímému slunečnímu záření. Množství světla, které orchidej potřebuje, se liší druh od druhu. Péče o orchidej phalaenopsis není náročná. Může snadno kvést, pokud ji umístíte na okenní parapet a poskytnete rostlině filtrované světlo. Zatímco jiné druhy orchidejí, jako jsou oncidium nebo dendrobium, jsou jasnější. Všimněte si, že phalaenopsis jsou nejvhodnější orchideje pro začátečníky, protože je prostě nejjednodušší na péči.

Pokud vaše orchidej nekvete, může to být také kvůli pokojové teplotě. Být citlivý na změny teploty, vyvarujte se držení orchidejí v blízkosti radiátoru a vyhýbejte se průvanu.

Orchidej, která nekvete,  je také rostlina bez hnojiva . Pro podporu růstu a kvetení je třeba tuto rostlinu jednou měsíčně přihnojit  speciálním hnojivem pro orchideje .

Jak rychle rozkvete orchidej s česnekem?

Kvetoucí orchideje

Česnek je zahradnická rostlina ceněná rostlinami. Toto koření se používá nejen při vaření, ale  je také užitečné   při péči o rostliny. Hádáte správně, jeho silný zápach je účinným odpuzovačem škůdců. Kromě toho česnek také pomáhá v boji proti plísním a hnědým skvrnám na listech rostlin, a  to díky svým antifungálním vlastnostem , ale nejen…

Pokud vaše orchidej již nekvete, můžete její kvetení zvýšit díky tomuto snadno připravitelnému přírodnímu hnojivu na bázi česneku.

  1. Vezměte lžičku sušeného česneku;
  2. Zřeďte toto koření ve vodě;
  3. Použijte tento roztok k zalévání orchidejí.

Sušený česnek lze použít, pokud chcete svou orchidej rychle zprovoznit nebo pokud hledáte rychlý trik na přípravu. Pokud máte čas, můžete k přípravě tohoto odvaru místo sušeného česneku použít stroužky česneku.

  • Vezměte 3 stroužky česneku, oloupejte je a rozdrťte;
  • Rozdrcené stroužky česneku dejte do misky a přidejte teplou vodu;
  • Nechte alespoň 24 hodin odpočívat;
  • Jakmile roztok zkvasí, použijte jej k zalévání orchidejí.

To je vše! Krásné květiny, které rozzáří vaše dny, jsou vaše