Pokud jde o domácí údržbu, ne vždy máme podezření, že řešení našich domácích problémů může být na dosah. To je důvod, proč jsou noviny v centru pozornosti tohoto článku, protože jsou zvláště užitečné pro deodoraci chladničky. Ukážeme vám, jak jej použít k odstranění nepříjemných pachů, které mohou vycházet z vašeho zařízení.

Zápach v lednici je součástí každodenních nepříjemností. Protože je může způsobit více než jeden faktor, není vždy snadné jim uniknout. Navíc, i když je čištění a odmrazování často řešením, nemáme na to čas. Do hry vstupuje technika novin, která vás možná překvapí jak svou jednoduchostí, tak  schopností deodorizovat vaši lednici.

Proč dávat noviny do lednice?

Noviny

Aniž byste museli chladničku čistit, jako by to byla běžná lednička, můžete problém s nepříjemnými pachy vyřešit použitím novin  jako osvěžovače vzduchu . Metoda spočívá v namáčení novin pomocí rozprašovače naplněné vodou. Poté papír položte na plech, který dáte na 10 hodin do lednice. Na konci této doby byste měli zaznamenat výrazné snížení zápachu. O 24 hodin později by měly být nepříjemné pachy pryč.

Je třeba poznamenat, že je lepší zabránit tomu, aby se papír dotýkal stěn zařízení, aby se o něj neotíral. Kromě toho je metoda role toaletního papíru podobná metodě novin.

Více způsobů, jak se zbavit nepříjemných pachů z lednice

Pokud je nutná pečlivá údržba vašeho spotřebiče, aby bylo zajištěno, že bude neustále zbaven zápachu,  je k dispozici  několik ekologických produktů, které  nepříjemné pachy eliminují.

Neutralizujte nepříjemné pachy v lednici citronem

Citron nakrájejte na plátky a poté je vložte do nádoby a vložte do lednice. Nepříjemné pachy zmizí díky schopnosti citrusových plodů absorbovat pachy. Nezapomeňte také jednou týdně plátky vyměnit, abyste zajistili účinek. Alternativně může stačit miska citronové šťávy.

Deodorizujte lednici bramborami

Bramborové plátky

Stejně jako citron, brambory fungují jako absorbenty. Chcete-li to provést,  nakrájejte zeleninu na plátky, vložte do misky  a poté ji vložte do chladničky. Abyste zajistili požadovaný účinek, vyměňte plátky brambor jednou za 2 až 3 dny, dokud zápach zcela nezmizí.

Deodorizujte chladničku hřebíčkem

Chcete-li využít výhod tohoto přírodního deodorantu, jednoduše  jej zkombinujte s pomerančem nebo citronem,  aby se jeho účinek na stěnách lednice rozvinul co nejefektivněji. Citrusové plody dle vašeho výběru rozkrojte napůl a navrch položte velké množství hřebíčku. Vložte citrusové plody do spotřebiče, polovinu na tác, a počkejte, až uschnou.

Deodorizujte chladničku ovesnými vločkami

Dalším pohlcovačem pachů, kterému není co výše zmíněným roztokům závidět, jsou ovesné vločky. Umístěte je do hliníkové nádoby, umístěte je do zařízení a nechte se kouzlit.

Deodorizujte chladničku kávovými zrny

Posypání kávových zrn na police vašeho spotřebiče může stačit k odstranění pachů během několika dní. Totéž platí pro mletou kávu, kterou lze nasypat do šálku nebo misky a nechat několik dní uležet.

Deodorizujte chladničku aktivním uhlím

Stejný princip jako u výše uvedených řešení, nasypte aktivní uhlí do nádoby a umístěte ji na horní polici chladničky nebo trochu na každou z polic  pro zvýšení účinku.

Deodorizujte chladničku vanilkovým extraktem

V tomto případě budete muset umístit  vatový tampon namočený ve vanilkovém extraktu  do malé nádoby a umístit do lednice. Vanilkový esenciální olej nechte jeden den působit, aby odstranil nepříjemné pachy a zároveň vyloučil příjemnou vůni.

Jak zabránit nepříjemným pachům v lednici?

Existuje řada věcí, které můžete udělat, abyste zabránili vzniku nepříjemných pachů ve vaší chladničce. Proto byste měli zajistit, že budete potraviny skladovat ve vzduchotěsných nádobách, zejména sýry, a jednou za měsíc vyčistit nečistoty na těsnění spotřebiče. Ty jsou  úrodnou půdou pro bakterie  zodpovědné za nepříjemný zápach.

K čištění není nutné používat chemikálie, přičemž tento účinek lze zajistit  bezpečnějšími přísadami, jako je jedlá soda a/nebo bílý ocet . Pokud chcete použít druhý, použijte 40 % až 60 % vody. Pokud jde o jedlou sodu, smíchejte ji rovnoměrně s vodou.

Nyní máte všechny klíče v ruce, aby vaše lednička nezapáchala. Takže se ho nebudete bát otevřít!