Chladnička je nezbytným spotřebičem v domácnosti, stejně jako trouba, a vyžaduje pravidelné čištění. Přestože je neustále v provozu, doporučuje se alespoň jednou za měsíc vyprázdnit a vyčistit.

Zápach v lednici je častým problémem, často kvůli zapomenutému jídlu, které se pokazí a zanechá přetrvávající zápach. Naštěstí existují jednoduchá řešení, jak tento problém vyřešit.

Příčiny nepříjemných pachů a řešení

Nepříjemný zápach v lednici může pocházet ze zapomenutého jídla, které se pokazí. Aby vaše nová lednice nezačala zapáchat, je nezbytné pravidelné čištění. Používání přírodních produktů, jako je jedlá soda, ocet a citron, je skvělá strategie. Tyto přísady, kromě toho, že jsou účinné při čištění, účinně deodorizují a mohou nahradit specifické čisticí prostředky na chladničky.

Čištění a dezinfekce chladničky

K čištění a deodoraci lednice je skvělou volbou ocet. Jeho dezinfekční a protizápachové vlastnosti jsou dobře známé.

  1. K neutralizaci pachů použijte ocet

Ocet, spojenec proti nepříjemným pachům: Umístění sklenice octa do chladničky je jednoduchý a účinný způsob neutralizace nepříjemných pachů. Ocet působí jako přírodní absorbent, který zachycuje a odstraňuje nepříjemné pachy. Pro důkladnější čištění lze ocet použít i ve spreji. Nastříkejte přímo na pulty a otřete pro dezinfekční a deodorační čistotu.

  1. Citron pro svěží vůni

Citron, přírodní deodorant: Citron je známý pro své osvěžující a čistící vlastnosti. Nakrájejte citron na plátky a vložte je do různých částí chladničky. Tyto plátky působí jako přírodní osvěžovače vzduchu a šíří svěží a příjemnou vůni. Pro zachování účinnosti se doporučuje měnit plátky citronu týdně.

  1. Brambory na pohlcování pachů

Brambory, známý pohlcovač pachů: Brambory oloupejte a dejte do lednice. Brambory mají překvapivou schopnost absorbovat nepříjemné pachy. Pro zachování jeho účinnosti se doporučuje jeho výměna každé 2 nebo 3 dny. Tato jednoduchá a ekonomická metoda je zvláště užitečná pro odolné pachy.

  1. Káva pro okouzlující aroma

Káva, jemná a účinná vůně: Umístění misky mleté ​​kávy (nebo dokonce několika kávových sedlin) do lednice je dobrý trik, jak lednici ochutit. Káva nejenže neutralizuje nežádoucí pachy, ale také zanechává příjemnou nevtíravou vůni. Tato metoda je ideální pro ty, kteří milují jemnou vůni kávy.

Péče o lednici

Pro důkladné vyčištění odpojte chladničku ze zásuvky, vyjměte veškerý její obsah a nechte ji chvíli otevřenou. Vyčistěte zásuvky a přihrádky pracím prostředkem, opláchněte, osušte a vložte zpět. Zvláštní pozornost věnujte spojům, aby se zabránilo plísním a plísním, a pokud jsou poškozené, zvažte jejich výměnu.

Zabraňte vzniku zápachu

Abyste se vyhnuli nepříjemným pachům, skladujte potraviny ve vzduchotěsných nádobách, zejména ty se silným zápachem, syrové i vařené. Pravidelně kontrolujte datum použitelnosti balených potravin a čistěte police, aniž byste museli vše vyndavat, a to tak, že najdete účinný způsob, jak to udělat při běžící lednici.