Není rozdíl mezi tupým a špatným nožem. Na sekání ovoce a zeleniny nebo krájení masa potřebujete ostrý nůž. Bez ohledu na typ nože nezapomínejte čas od času nabrousit, aby ostří na konci nože bylo v úrovni vašich oblíbených pokrmů. To znamená, že existuje chytrý a snadný způsob, jak dát vašemu ostří facelift a poskytnout vám skvělý zážitek z vaření! Zjistěte v tomto článku, kdy a jak byste měli brousit nůž a jakou přísadu potřebujete…

Ikonický šéfkuchař nikdy nepřijme tupý kuchyňský nůž na pracovní desce… Proč jste to tolerovali? Stačí mít reflex malého rychlého a snadného ostřícího gesta bez použití elektrických ořezávátek. Nicméně trik, který vám v tomto článku představíme, vám slibuje účinnost ingredience, kterou máte všichni doma. Chcete, aby vaše nože uměly krájet jako nové? Pojďme na náš tip na domácí ostření!

Jak nabrousíte kuchyňský nůž, který se špatně řeže?

Kuchyňské nože

V kuchyni není nic otravnějšího než tupé nože, které kloužou po desce, aniž by hodně řezaly. Bez ohledu na to, kolik rychlých tahů uděláte, udělají ve vašem jídle jen malé řezy. Jak tuto nepříjemnost v kuchyni překonat? Je to jednoduché, shromážděte všechny své nože a řiďte se našimi jednoduchými a účinnými tipy na broušení. Pojďme, pojďme!

Jaký je rozdíl mezi broušením a broušením čepele nože?

Naostřit nebo naostřit? Tyto dva procesy jsou podobné, ale stále se mírně liší. Zatímco ostření poskytuje čepeli  bezchybnou břitvu , ostření vám umožňuje odstranit část materiálu z čepele a  získat novou, ostřejší hranu . Jedna věc je jistá: nože musí být udržovány společně oběma operacemi!

Používejte zubní pastu pro dokonalé nabroušení vašich nožů doma

Zubní pasta

Pokud váš nůž  již nemůže snadno proříznout papírovou utěrku nebo jemnou dužinu rajčete , musíte jej nabrousit vy! Nepropadejte panice, máme pro vás účinný trik, který neohrozí vaši bezpečnost při vaření nebo leštění. Mluvíme o  zubní pastě ! A ano, existují všestranné přísady, které se osvědčují v různých oblastech. Zajímá vás, jak tato technika funguje? Nejprve se vybavte následujícími nástroji:

 1. Je zřejmé, že budete potřebovat tupý nůž, který chcete naostřit;
 2. Jakákoli zubní pasta;
 3. Papírový ubrousek;
 4. Porcelánová miska nebo talíř, který má brusný základ;
 5. Sůl a bílé víno;
 6. Kartáč na nádobí.

Nyní, když jsou vaše ingredience dobře kořeněné, zveme vás, abyste postupovali podle  kroků  následující metody:

 1. Na obě strany čistého nože  naneste malé množství zubní pasty  ;
 2. Poté otřete čepel zubní pastou pomocí papírového ručníku. Dávejte si však pozor na ruku, nechceme, aby vás zranila.
 3. Současně otočte misku dnem vzhůru a po okraj nasypte lžičku soli a lžičku bílého octa . Tato směs vytvoří chemickou reakci, která zefektivní ostření vašeho ostří;
 4. Ostří nože pilujte pouze v jednom směru pod úhlem ostření 20 stupňů . Upozornění: zbytečně nejezděte tam a zpět. Opakujte stejnou operaci na druhé straně a naostřete obě strany čepele;
 5. A je to, operace ostření je téměř dokončena! Nůž opláchněte čistou vodou pomocí kartáčku na nádobí. Prodloužíte tak životnost vašich oblíbených nožů a ušetříte čas i efektivitu v kuchyni. Kdo to může překonat?

Měli byste také vědět, že každá složka přispívá k úspěchu této metody, a proto se doporučuje ji do puntíku dodržovat, abyste dosáhli dokonalého výsledku a nenahraditelné výhody!