Plíseň ve vaší pračce může být pro mnoho lidí frustrujícím a běžným problémem. Je to způsobeno především vysokou vlhkostí a nedostatečným větráním v mycím prostoru. Možná se ptáte, jak efektivně vyčistit pračku od plísní a plísní, aniž byste investovali příliš mnoho času a úsilí. V tomto článku vám dáme jednoduchou metodu, jak se zbavit plísní a udržet pračku čistou.

Proč se ve vaší pračce objevuje plíseň?

Než se ponoříme do řešení, je nezbytné pochopit, proč ve vaší pračce roste plíseň. Obvykle se tvoří v důsledku přetrvávající vlhkosti a nedostatečné cirkulace vzduchu v zařízení. Zbytky pracího prostředku, zbytky látek a nečistoty uvízlé v tmavých rozích stroje vytvářejí prostředí příznivé pro růst plísní.

Jak se zbavit plísní z pračky?

Chcete-li odstranit plíseň z pračky, postupujte takto:

  1. Zvolte mycí program při nejvyšší dostupné teplotě, nejlépe 90 stupňů Celsia, abyste zajistili maximální dezinfekci.
  2. Aktivujte nejdelší prací cyklus, aby měl stroj dostatek času na důkladné vyčištění.
  3. Místo běžného prádla přidejte bělidlo do přihrádky na bělidlo.
  4. Když je voda plně ohřátá a buben se aktivně točí, zastavte stroj na několik hodin. To poskytne bělidlu čas zabít plísně a další bakterie.
  5. Po uplynutí doby vypnutí pračku znovu zapněte a počkejte, až dokončí prací cyklus.
  6. Po dokončení pracího cyklu nalijte bílý ocet do komory na prádlo a spusťte pračku v režimu máchání.
  7. Po opláchnutí pečlivě očistěte všechny vnitřní povrchy suchým hadříkem.

Pozor

Je důležité si uvědomit, že byste nikdy neměli současně míchat bělidlo s octem. Kombinace těchto produktů může vést k potenciálně nebezpečným chemickým reakcím a poškození některých součástí pračky.

I když je tato metoda velmi účinná při odstraňování plísní, může zanechat mírný zápach bělidla. Vyplatí se však mít čistou pračku bez plísní, která zajistí čisté a svěží prádlo při každém praní.