Máte kamaráda, který přísahá na ekologii a je alergický na chemikálie. Přesto je její koupelna vždy zářivě čistá a božsky voní! Tohle tě vždycky zajímalo. Ale jaké je jeho tajemství? No, tvůj přítel je určitě velmi chytrý, který používá všechny možné přírodní triky. Měli byste si z toho vzít inspiraci. Díky jakým ingrediencím toalety tak krásně voní? Možná už máte vše skladem! Pojďte, uspokojíme vaši zvědavost a… Možná budete překvapeni.

Jak odstraňujete nepříjemný zápach z toalet?

Je zřejmé, že než se dostaneme k jádru věci, připomeňme si, že hygiena koupelny musí být bezvadná. Pokud jej nečistíte často, je normální, že se hromadí nečistoty, usazují se bakterie a dlouhodobě se usazují plísně. Nic se nesmí přehlédnout: od umyvadla po bidet, od sprchy po toaletu. Pro každodenní údržbu povrchu poslouží speciální přípravky prodávané na trhu.

Pro hlubší a ekologičtější čištění však vsaďte na domácí prostředky, jejichž přírodní produkty často nabízejí ukázkové výsledky. K dezinfekci a provonění této místnosti nechybí silné ingredience. Můžete se spolehnout na to, že neutralizují všechny nepříjemné pachy a rozzáří všechny sanitární prvky. Zejména záchodová mísa, která má nešťastnou tendenci se rychle zamlžovat a žloutnout.

O vaší dobré vůli jistě není pochyb. Koupelnu samozřejmě často uklízejte. Bohužel neustálá přítomnost usazenin vodního kamene a inkrustací na stěnách nakonec dává tento nevzhledný vzhled a vyvolává tyto nesnesitelné pachy. Rozhodně by se proto mělo provádět hlubší čištění, alespoň jednou za měsíc.

Citronová šťáva, jedlá soda, sůl a ocet budou vašimi nejlepšími spojenci k důkladnému odmaštění a dezinfekci toalety. Tím také odstraníte všechny skvrny, vodní kámen a vodní kámen. Třešnička na dortu: s otravnými parfémy se můžete rozloučit díky jejich deodoračnímu potenciálu.

1. Mycí prostředek na nádobí

Nalijte mýdlo na toaletu

Co takhle vyzkoušet makeup americké herečky Courtney Cox? Víte, nezapomenutelná Monica v kultovní sérii „Přátelé“. Ve skutečném životě, stejně jako na obrazovce, se ukáže, že je to úhledná podivína. Dokonce to nakonec přiznal v různých rozhovorech. A nedávno odhalila jedno ze svých malých úklidových tajemství: K dezinfekci koupelny používá mýdlo. A jak se ukázalo, funguje to báječně!

Jak pokračovat?

  1. Jednoduše nalijte půl šálku saponátu do toalety.
  2. Před nalitím litru horké vody počkejte přibližně 10-15 minut.
  3. Nechte působit přibližně 30-45 minut.
  4. Po uplynutí této doby stačí pouze spláchnout záchod.

A pak si s úlevou všimnete, že veškerý vodní kámen a zbytky nečistot na dně toalety již nejsou relevantní. Pokud je však vaše toaleta obzvláště špinavá, měli byste tuto operaci zopakovat podruhé. Jedna věc je jistá, toto řešení vrátí lesk vaší toaletě a odstraní všechny nepříjemné pachy.

2. Jedlá soda

Nalijte jedlou sodu do záchodu

Velkou výhodou jedlé sody je, že se rychle rozpouští a má schopnost rychle odstranit všechny skvrny, zejména díky svým abrazivním vlastnostem. Nyní vám ale ukážeme, jak jej využít k neutralizaci nepříjemných pachů.

Jak pokračovat?

Jediné, co musíte udělat, je položit šálek plný tohoto bílého prášku na polici nebo nad oplachovací nádrž. Kousek po kousku si všimnete, že jemná vůně se jako mávnutím kouzelného proutku rozplyne (obnoví se po měsíci). A samozřejmě čas od času neváhejte nalít trochu přímo do misky, abyste odstranili žluté skvrny a usazeniny vodního kamene. Nebojte se, tento přípravek není toxický, můžete jej bez obav používat k čištění i v přítomnosti dětí a domácích mazlíčků.

3. Citron

Citron na záchodě

Ano, možná vás to překvapí, ale tento citrusový plod je vynikající pro odstranění nepoddajných pachů a osvěžení koupelny na dlouhou dobu.

Jak pokračovat?

Jednoduše nakrájejte citron a vložte jej do toalety, aby rychle absorboval nepříjemný zápach a naplnil místo jemnou citrónovou vůní. Poslouží jako perfektní domácí osvěžovač vzduchu pro vaši toaletu (vyměňujte jednou týdně).

4. Základní hotely

Naneste esenciální olej na toaletní papír

Nemá vaše koupelna okna a často špatně větrá? Není divu, že se tak rychle dusíte a nepříjemný zápach přetrvává. V tomto případě vám důrazně doporučujeme obrátit se na esenciální oleje. Jejich aroma je dostatečně silné, aby vydrželo v průběhu času. Je to také mnohem pohodlnější než běžný osvěžovač vzduchu. Je to jednoduché, zde je návod, jak na to.

Jak pokračovat?

Můžete použít difuzér nebo umístit vatové tampony namočené v esenciálním oleji dle vašeho výběru. Ideálně si ale vyberte takovou, která má silnou dezinfekční sílu, jako je citronová tráva, čajovník, eukalyptus, tymián nebo máta peprná.

A pro úklid místnosti je také dobré zkombinovat jeden z těchto olejů s jiným čisticím prostředkem, jako je například ocet, aby se zamaskoval jeho silný zápach.

Tip:  Do ruličky od toaletního papíru dejte dvě nebo tři kapky esenciálního oleje. Svěží vůně vydrží déle!

5. Dřevěné uhlí

Uhlí na záchodě

A konečně, pro boj s nadměrnou vlhkostí ve vaší koupelně byste měli vědět, že dřevěné uhlí je vynikající odvlhčovač. Bude tak mít za úkol pohlcovat vlhkost, omezovat tak vznik nepříjemných pachů a zároveň čistit vzduch od všech toxinů, které se potulují kolem. Jako bonus ve formě prášku nebo pevného bloku je tento produkt šetrný k životnímu prostředí. Můžete jej bezpečně použít k pročištění všech vašich obývacích pokojů.

Tip:  Chcete-li si jej užít a znovu použít jako osvěžovač vzduchu do koupelny, umístěte odvlhčovač na dřevěné uhlí na slunce.