Čistit ledničku neznamená jen ji udělat krásnou a svěže vonět; To také hraje podstatnou roli v jeho spotřebě energie. A i když se pozornost často soustředí na vnitřek spotřebiče, kde jsou uloženy potraviny, neměli bychom zapomínat na podstatnou součást, která pomáhá snížit váš účet za elektřinu: kondenzátorové baterie. V tomto článku se dozvíte, jak je důkladně vyčistit.

Jak čistíte spirály kondenzátoru chladničky?

Tyto spirálovité černé kovové komponenty, umístěné na zadní nebo spodní straně chladničky , hrají klíčovou roli v chladicím systému tohoto spotřebiče. Při znečištění mohou spirály kondenzátoru způsobit  výrazné zvýšení  spotřeby energie  a snížit životnost vaší chladničky.

Je to proto, že nahromadění prachu a nečistot brání chladničce ve správném chlazení, což nutí spotřebič více pracovat, aby si udržel ideální teplotu.

Jak pokračovat?

https://ee574a922aa1d395efdd5f7010a03e83.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Abyste tomuto plýtvání energií zabránili a prodloužili životnost chladničky, doporučuje se pravidelné čištění výměníků. Pro efektivní čištění je třeba dodržet následující kroky:

  1. Před zahájením čištění vždy odpojte chladničku ze zásuvky, abyste předešli nebezpečí úrazu elektrickým proudem.
  2. Odsuňte chladničku od stěny, abyste získali přístup k výměníkům na zadní straně, nebo sejměte spodní panel, pokud jsou cívky pod ním.
  3. K odstranění velké části prachu použijte vysavač. Na odolnější nečistoty poslouží kartáč s měkkými štětinami, který je zároveň šetrný, aby nepoškodil cívky.
  4. Po odstranění nečistot kartáčem znovu vysajte, abyste se ujistili, že byl odstraněn veškerý prach.
  5. Pokud jsou cívky obzvláště znečištěné, klidně proces opakujte, abyste se ujistili, že jsou čisté.
  6. Po dokončení čištění umístěte chladničku zpět a znovu ji zapojte. Tento proces je rychlý a snadný a neměl by trvat déle než 15 minut.

Proč je důležité čistit spirály kondenzátoru chladničky?

Kromě snížení vašeho účtu za elektřinu tato preventivní údržba zajišťuje, že vaše chladnička funguje optimálně, potraviny zůstanou déle čerstvé a zabrání se nákladným opravám kvůli přehřátí spotřebiče.

Začleněním tohoto jednoduchého gesta do vašeho domácího úklidu nejen přispějete k energetické účinnosti vašeho domova, ale také k ochraně životního prostředí snížením vaší energetické stopy.