Každý sní o čisté koupelně, ale problém vodního kamene, těch nevzhledných bílých nebo našedlých usazenin, se může zdát nepřekonatelný. Proto je nezbytné pochopit, jak je zlikvidovat, aby byl váš kohoutek čistý a fungoval hladce. V tomto článku vám ukážeme, jak se vodního kamene zbavit pomocí jednoduchých a účinných řešení s použitím běžných surovin, které už pravděpodobně máte doma!

Nepříjemnosti způsobené vápencem

Vápenec je mnohem víc než jen estetický problém; Může  ohrozit účinnost zařízení snížením průtoku vody a zablokováním.  Tyto komplikace vznikají z nahromadění minerálních zbytků z tvrdé vody. Naštěstí existují přírodní, dostupné a dostupné prostředky k překonání tohoto problému.

Trik bílého octa a citronové šťávy na odstranění vodního kamene

Bílý ocet, bohatý na kyselinu octovou, a citronová šťáva, obsahující kyselinu citrónovou , jsou dva mocní spojenci proti vodnímu kameni. Tyto přírodní látky účinně odvápňují kohoutky a navracejí jim jejich bývalou slávu.

Jak pokračovat?

https://62a00ff1903d421355d09e81afe6486d.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html
  1. Začněte  čištěním povrchu vlhkým hadříkem a mýdlovou vodou . Tento krok připraví kohoutek na specifičtější ošetření proti vodnímu kameni.
  2. Namočte hadřík citronovou šťávou nebo aplikujte půlku citronu přímo na místa s usazeninami vodního kamene.U bílého octa můžete nanést houbou nebo hadříkem a nechat pár minut působit.
  3. Pro uspokojivější účinek  zabalte potřísněný kohoutek papírovými utěrkami namočenými v octě  a před opláchnutím nechte několik hodin odležet.
  4. Na problémová místa lze aplikovat pastu z citronové šťávy a jedlé sody. Použijte starý zubní kartáček na čištění,  nechte působit 30 minut a poté opláchněte.
  5. Pro intenzivnější zpracování naplňte  1/3 šálku igelitového sáčku bílým octem  a uvažte jej kolem kohoutku. Před drhnutím a opláchnutím nechte působit několik hodin nebo i přes noc.
  6. Nezanedbávejte údržbu perlátoru, často zapomínanou, ale důležitou součást pro udržení průtoku vody na požadované úrovni. Odšroubujte, namočte do horkého octa a po důkladném opláchnutí znovu nainstalujte.

Prevence usazování vodního kamene

Prevence je klíčem k zabránění návratu vodního kamene.  Pravidelné čištění a sušení vlhkých povrchů hadříkem z mikrovlákna může výrazně snížit možnost usazování vodního kamene.

Pozor

Ačkoli přírodní, bílý ocet a citronová šťáva  mohou dráždit pokožku.  Při používání těchto čisticích prostředků doporučujeme  používat rukavice .