S rostoucími životními náklady rodiny hledají způsoby, jak své výdaje snížit. Mezi nimi je možné zvážit použití alternativ k sušení prádla v zimě. Tento praktický průvodce vám odborně poradí, jak efektivně sušit oblečení, aniž byste zvýšili účet za elektřinu nebo způsobili problémy s vlhkostí.

Pochopte vliv vnitřní vlhkosti

Podle specialisty na vlhkost a odborníka na nemovitosti Paula Gibbense může sušení prádla v interiéru zvýšit vlhkost o 30 %. To podporuje tvorbu kondenzátu a může vést k tvorbě plísní, které jsou škodlivé pro vaše zdraví a váš domov.

“Jak se zvyšuje vlhkost, prostředí se stává vlhké, což ovlivňuje dýchání, zejména u lidí s astmatem. Spóry z růstu plísní mohou také způsobit alergické reakce. ” On říká. “

Alternativní strategie sušení k sušičce

  1. Větrání

Šňůru na prádlo se doporučuje umístit do blízkosti zdroje čerstvého vzduchu, jako je okno nebo dveře, a otevřít ji alespoň na 15 minut. Tento jednoduchý, ale účinný postup pomáhá obnovovat vzduch a snižovat vlhkost prostředí.

  1. Používání odvlhčovačů a dalších zařízení
https://119c0383c1b0506b06ee4fc608b21971.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Mnoho uživatelů doporučuje používat odvlhčovač pro urychlení sušení a omezení kondenzace. Před nákupem je dobré si přečíst recenze a vybrat si model, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

  1. Vyhřívané sušičky

Vyhřívaná sušička spotřebuje méně energie než tradiční sušička, což vám umožní rychle sušit oblečení a ložní prádlo bez rizika zvýšení účtu za elektřinu.

  1. Vyberte si správný čas pro expanzi

Vyvěšujte prádlo raději ráno než večer, zvláště pokud přes den vytápíte dům. Zbytkové teplo pomůže usušit prádlo rychleji a  zároveň sníží riziko kondenzace.

Pozor

Pozor na plíseň! Nechání prádla sušit bez dostatečného větrání může podpořit růst plísní. Pravidelně otevírejte okna nebo používejte odvlhčovač, abyste tomuto riziku předešli.

Nejlepší metoda bude záviset na vašich životních podmínkách a prostředcích. Ať už se rozhodnete pro přirozené větrání, použití odvlhčovače nebo vyhřívané sušičky, důležité je najít rovnováhu mezi účinností sušení, náklady na energii a zachováním kvality vzduchu uvnitř vašeho domova. Dodržováním těchto tipů budete moci sušit prádlo v zimě efektivně a zdravě.