Čištění pračky je zásadní krok, který je často opomíjen, ale může výrazně ovlivnit její účinnost a životnost. I když očekáváme, že naše spolehlivé zařízení vypere naše oblečení, vyžaduje také trochu pozornosti, abychom zůstali ve špičkové formě. Zjistěte, proč není bílý ocet tou nejlepší volbou pro čištění vašeho spotřebiče a který produkt je pro toto základní prádlo nejvhodnější, jak uvedl odborník, který uvedli naši kolegové z britského deníku Express.

Domácí tip: Tajemství údržby pračky

Chcete-li zachovat výkon a životnost vaší pračky, nepoužívejte bílý ocet. Ukázalo se, že  bílý ocet je  příliš kyselý  a může způsobit poškození potrubí a těsnění stroje.

Místo toho se rozhodněte pro  krystaly sody podle doporučení tohoto odborníka . Ty doporučují technici praček pro efektivní a bezpečné čištění. Výběrem tohoto produktu udržíte svůj stroj v dobrém stavu a prodloužíte jeho životnost a předejdete případným problémům s používáním bílého octa. Jednoduchý trik, který udělá velký rozdíl v údržbě vašeho spotřebiče! Ukážeme vám, co musíte udělat.

Materiály

Než začnete, ujistěte se, že máte po ruce vše, co potřebujete.

Materiály

  • Krystaly sody.
  • Odměrka nebo šálek.

Krok 1: Vyprázdněte stroj

Prvním krokem je ujistit se, že  je pračka  zcela prázdná a uvnitř není žádné oblečení. To zajistí, že čištění krystalů sody bude co nejúčinnější.

Krok 2: Změřte krystaly sody

Pomocí odměrky nebo šálku odměřte potřebné množství krystalů sody. Obecně platí, že pro účinné čištění by mělo stačit půl šálku až šálek krystalů sody.

Krok 3: Přidejte krystaly sody

Otevřete přihrádku na prací prostředek vaší pračky a nasypte dovnitř krystalky sody. Ujistěte se, že jsou dobře rozmístěny pro optimální akci.

Krok 4: Nastavte správný mycí cyklus

Zvolte prací cyklus při vysoké teplotě, nejlépe 90°C. Vysoké teplo pomůže rozpustit a účinně odstranit zbytky pracího prostředku, bakterie a plísně.

Krok 5: Spusťte prací cyklus

Spusťte pračku s krystaly sody jako obvykle při praní při vysoké teplotě. V tuto chvíli nepřidávejte prádlo, protože hlavním účelem je vyčistit vnitřek stroje.

Krok 6: Otevřete dvířka pračky

Jakmile je cyklus dokončen, otevřete dvířka pračky a nechte chvíli vzduch naruby. To umožní zmizení zbytkového zápachu.

Krok 7: Vyčistěte těsnění a buben

Využijte této příležitosti a vyčistěte pryžová těsnění a vnitřek bubnu pračky hadříkem. Tím odstraníte všechny zbývající nečistoty a pomůžete udržet jednotku v čistotě.

Krok 8: Opakujte podle potřeby

V závislosti na tom, jak často pračku používáte, můžete toto čištění krystaly sody opakovat  každé dva až tři měsíce  pro optimální údržbu.

Dodržováním těchto jednoduchých kroků a používáním krystalů sody prodloužíte životnost vaší pračky tím, že zabráníte hromadění nežádoucích zbytků. Ekonomický tip pro domácí kutily, který vám zaručí perfektně fungující spotřebič. Pečujte o svou pračku a ona se o vaše prádlo postará optimálně!