Všichni známe tento plevel, který roste mezi deskami a který je téměř nemožné vytrhnout.

Populární zahradník na TikToku  se podělil o svou nejspolehlivější techniku, jak odstranit otravný plevel ze své terasy během několika sekund – a je to levné.

Řešením je podle odborníka polití vroucí vodou přímo na plevel.

Akce během několika sekund

Vařící voda okamžitě otřese kořeny rostliny a pomůže jí uvolnit se během několika sekund, což znamená, že ji lze vytáhnout ze země s minimálním úsilím.

Jednoduše uvařte konvici nebo přiveďte vodu k varu v hrnci a poté ji nalijte do mezer mezi dlaždicemi na vaší venkovní terase. Tento důmyslný trik lze využít i v případě, že máte dlažební kostky jinde, například ve vaší příjezdové cestě.

Okamžitě zabíjí plevel

Mnoho zapálených zahrádkářů, kteří odhalují své tipy na hubení plevele na Redditu, podpořilo používání vroucí vody k hubení plevele a oslavovalo tento málo známý tip jako jeden z nejúčinnějších.

“Nepoužívejte toxické látky k hubení plevele, použijte vroucí vodu. Funguje nejlépe a hubí plevel okamžitě.” napsal jeden uživatel na fóru.

Podle odborníků na zahradnictví z Iowské státní univerzity je použití horké vody zvláště užitečné, když se plevel šíří na velké ploše.

“Vařící voda bude fungovat jako kontaktní ‘herbicid’ a zabije pouze tu část rostliny, se kterou přijde do styku,” vysvětluje vzdělávací organizace, která dodává: “Nejúčinnější je na mladé plevele. Nedávno se objevily bylinky.”

Dva další tipy

I když rostlinu nelze vytáhnout, během jednoho nebo dvou dnů po opaření začne vadnout, ať už na zahradní cestě nebo na příjezdové cestě. Pokud je plevel stále příliš malý na to, aby se dal vytrhnout ze země, aplikace jedlé sody jej zabije u kořene a zabrání dalšímu růstu.

Alternativně vyplnění otvorů v nátěru tmelem vytvoří fyzickou bariéru, kterou plevel nemůže proniknout, ale po určitém zvětrávání se těsnění opět zlepší.