Když se klíč zasekne nebo ulomí v zámku, je to nepříjemná situace, kterou je třeba okamžitě řešit. Většina lidí okamžitě zvažuje urgentní kontakt na zámečníka. Mějte na paměti, že v mnoha případech máte jiné alternativy. Proč utrácet peníze, když můžete problém vyřešit sami? Při rozumném používání vás některé věci do domácnosti rychle dostanou z problémů. Podívejte se na tyto tipy, jak rychle vyjmout klíč!

Proč se klíče zasekávají v zámcích?

Zlomený klíč v zámku

Klíč se může zlomit nebo zaseknout v zámku z několika důvodů. Za prvé, samotný klíč se může časem opotřebovat, takže je pravděpodobnější, že se při prudkém otočení zlomí, zvláště pokud dveře otevřete násilím. Na druhou stranu je možné, že zámek je vadný nebo že jeho mechanismus již není tak účinný, zejména proto, že je zanesený nějakými nečistotami. V každém případě není vždy nutné použít zámečníka. Existuje několik chytrých triků, které můžete použít k rychlému vyřešení problému.

Jak vyjmete zlomený klíč ze zámku?

Vše, co musíte udělat, je seznámit se s těmito praktickými metodami, abyste problém okamžitě vyřešili. Je váš klíč zaseknutý v zámku? Nepanikařte: zde jsou tipy, které si osvojit.

  • Lubrikant

K rychlému vyjmutí klíče můžete použít běžné mazivo, které je všude k dispozici. Nejlepší je se však vyhnout tomu na olejové bázi, protože se může snadno přilepit na stěny domu.

Jak to udělat?

  1. Před aplikací začněte zarovnáním špičky maziva do drážky.
  2. Poté pomocí jehlových kleští vyjměte zlomený klíč. Díky lubrikantu bude snadněji klouzat.
  3. Poté už stačí přebytečnou tekutinu jednoduše setřít hadříkem.
  • Malá pilka na železo

Tento malý kousek kovu, který lze snadno najít v železářství, je ideální pro odstranění zaseknutého klíče.

Jak to udělat?

  1. Chcete-li to provést, jednoduše vložte pilku do zámku.
  2. Otočte jej a opakovaně přitahujte směrem k sobě.
  3. Poté bude zbytek klíče rychle zlikvidován.
  • Pinzeta
Pinzeta

Možná jste o tom nepřemýšleli, ale k vyřešení tohoto nepříjemného problému může stačit obyčejná pinzeta. Tento nástroj by měl být dostatečně široký, aby uchopil konec zlomeného klíče. Důležité také je, aby konec klíče vyčníval natolik, aby bylo možné jej bez přílišné námahy vyjmout, jinak by operace mohla být mnohem pracnější, než se očekávalo.

  • Pomoci může i kladivo

Konečně, tato poslední metoda vyžaduje určitou dovednost a DIY schopnosti. Pokud to není váš případ, nechoďte tam! A z dobrého důvodu budete muset zámek předtím demontovat. Pomocí kladívka pevně udeřte na kolík na straně zámku a držte jej na místě. Zlomený konec klíče odpadne a vy můžete zlomený kus získat zpět.

Kdy byste měli zavolat zámečníka?

Obecně platí, že když jsou zámky opravdu složité, je pak nutné kontaktovat kvalifikovaného odborníka, aby zlomený klíč odstranil, aby nedošlo k poškození zámku nebo dokonce dveří. Zámečník musí být zkušenější a zná nejrychlejší způsoby, jak tento problém vyřešit. Pozor: Poškozený nebo rozbitý zámek může ohrozit bezpečnost vašeho domova a představovat mimo jiné riziko vloupání. Je proto nutné, aby byl připraven k použití, abyste mohli klidně spát. Nikdy nenechte věci táhnout!

FYI

Pokud se rozhodnete pro některý z výše uvedených návrhů, mějte na paměti, že jakmile vyjmete zlomený klíč, operace pravděpodobně poškodila zámek. Proto důrazně doporučujeme zámek vyměnit, abyste předešli nepříjemnostem.