V poslední době jsme si všichni uvědomili, jak důležité je čistit  vzduch   kolem nás, v našich domovech a na místech, kde trávíme hodně času. Během dlouhé   výluky   jsme byli nuceni zůstávat doma ještě více než obvykle a odborníci nám řekli, jak důležité je často měnit vzduch, abychom udrželi  zdravou úroveň   prostředí.

Ale jsou věci, které i přes naši pozornost nadále vylučují  toxické mikrolátky   . Například televize, tiskárna, lednice a mnoho dalších elektrických a elektronických spotřebičů. Kromě toho existují stejné   materiály   , ze kterých se skládá nábytek, které uvolňují formaldehyd, benzen, čpavek atd. Dobře, vyměníme vzduch, ale kdy je příliš chladno na to, aby zůstala otevřená okna?

V tomto případě může pomoci   mít doma speciální rostliny, které nám nejen dodají radost ze své krásy, ale dokážou také pročistit  vzduch   , který dýcháme.

11 rostlin, které zlepšují a čistí vzduch v našem domě

Pojďme se podívat, které z těchto rostlin bychom měli mít doma.

 

 1. Tchýnin jazyk   : Nechte si ho například v koupelně, protože je odolný i v místech se slabým osvětlením a protože dokáže absorbovat formaldehyd vypouštěný toaletním papírem.
 2. Fíkus   : I když potřebuje hodně pozornosti, na druhou stranu je schopen ze vzduchu odstranit mnoho těkavých látek jako je benzen.
 3. Aloe Vera   : Nejen, že je vynikajícím zdrojem cenného gelu, ale také čistí vzduch.
 4. Spathiphyllum   : Velmi nenáročný na pěstování, vyžaduje malou péči a je velmi dlouhověký.
 5. Dracaena   : Krásná na pohled, Dracaena vás zbaví nečistot obsažených v barvách.
 6. Lucky Protocol   : Další druh Dracaena čistí vzduch od ethylenu a trichlorethylenu.
 7. Pothos   : velmi běžná rostlina se srdčitými listy, ideální pro umístění ve vysokých nadmořských výškách, odkud pocházejí její zelené vodopády, pročišťující prostředí od oxidu uhelnatého.
 8. Gerbera   : Pokud často chodíte do prádelny, všimli jste si zápachu, který zůstává na vašem oblečení a je způsoben trichlorethylenem; potřebuje hodně světla.
 9. Břečťan   : Toto je také velmi běžná rostlina a naštěstí je velmi užitečná při ochraně před výpary pracích prostředků.
 10. Falange   : krásná rostlina s bílými a zelenými pruhy, posvátná rostlina pro ty, kteří nemají mnoho zkušeností s pěstováním rostlin doma. Vyžaduje malou údržbu a vydrží téměř vše, ale dobře se hodí pro filtraci oxidu uhelnatého a formaldehydu.
 11. Sanseveria   : rostlina, kterou můžeme umístit i do ložnice, protože vydává kyslík.