Všichni jsme si zvykli na   zmrazování potravin   . Děláme to, když jsme utratili hodně peněz a dali stranou určitou částku. Ale i když jsme připravili speciální pokrm, připravíme si o něco více a zamrazíme. Pokud naplánujeme dezert na datum X a necháme ho v mrazáku, dokud nebude připraven k podávání. A pak jsou tu formičky na led, které se hodí nejen na výrobu zmrzliny.

Dnes vás vezmeme na cestu k neprobádaným způsobům, jak   zmrazit potraviny, které jste nečekali.   Věděli jste například, že olivový olej a jeho příchutě lze zmrazit? Jednoduše přidejte olej do formiček na led a přidejte dokonale čistý a sušený rozmarýn, tymián a bazalku a budete mít skvělé koření, kdykoli ho budete potřebovat.

Zde je 11 potravin, které můžete kdykoli zmrazit a bez rizika!

1) jogurt

Přidejte jogurt dle vlastního výběru do oddílu kostek ledu. Můžete jej použít k doplnění dokonalého smoothie z čerstvého ovoce bez přidání ledu. Nezapomeňte napsat druh jogurtu, který si vyberete, na štítek, který nalepíte na tác na led.

Praktickou alternativou je připravit si kostky jogurtu, poté je vyjmout a uložit do mrazicího sáčku, vždy s podrobným štítkem. Jogurt ke zmrazení musí být čerstvý, jinak hrozí, že je již kyselý. Kostky mraženého jogurtu jsou také velmi vhodné jako doplněk k přípravě dezertu k přípravě v troubě.

2) víno

Lahve vína, které se dávají na stůl k důležité večeři, nejsou úplně prázdné. Proč plýtvat nektarem bohů? Nalijte ji do formy na led a takto ji uložte. V případě potřeby se hodí na vaření bez nutnosti otevírat další lahve nebo na výrobu sangrie se spoustou čerstvého ovoce.

Můžete ho použít i při nachlazení se svařeným vínem, skořicí, jablky a hřebíčkem. Mimochodem, aby bylo vaše víno rychle čerstvé, dejte láhev na pár minut do mrazáku a je to.

3) káva

Káva   se dá i zmrazit. Za jakým účelem, ptáte se? No, pokud chcete v létě studenou kávu, místo ledu, který mění chuť, přidejte kávu na ochlazení! I k přípravě šlehané kávy stačí místo ledu pár předem připravených kostek, které dodají žízeň hodně pěny.

Pokud jste zvyklí pít sladkou kávu, doporučujeme před vložením do mrazáku přidat cukr nebo sladidlo. Mimochodem, pokud dáte horkou kávu do mrazáku, nic se jí nestane, ale hrozí, že se potraviny v okolí zahřejí. Bylo by lepší nechat nejprve vychladnout a poté přistoupit k zmrazení.

4) Citron

Takže ten… citron? Ne, citronová šťáva. Po vymačkání a odstranění všech semínek zamrazte citronovou šťávu v tácku na led. Ideální je přidat do stolní vody jako nápoj na uhašení žízně.

Je nejnovějším zdravotním trendem vypít sklenici vody a citronu, jakmile se ráno probudíte? Perfektní, s citronovou kostkou ledu se nemusíte trápit a ráno víme, že jsme prvních patnáct minut prakticky zombie…

5) hořká čokoláda

Každý, kdo peče dorty z hořké čokolády, už dávno ví, že před strouháním je nejlepší nechat čokoládu pár hodin v mrazáku. Čokoláda se špatně rozpouští mezi prsty, ale jakmile zmrzne, snáze se strouhá.

Pak je tu další lahodný recept, o který se s vámi dnes podělíme: kousky nebo vločky z hořké čokolády, mandlové mléko, vanilkový extrakt a kakaový prášek. Z těchto ingrediencí připravíme hladkou směs a v misce ve vaně rozmícháme, aby se čokoláda rozpustila a promíchala se zbytkem. Je to lahodný malý dezert, ale lze jej přidat také do smoothie, horké čokolády nebo kávy.

6) Jahody a čokoláda

Další drobná lahůdka pro náročné mlsné jazýčky. Hořkou čokoládu rozpustíme ve vodní lázni. Mezitím jahody dobře omyjeme a osušíme. Do misky na zmrzlinu nalijte čokoládu a vložte do ní jahodu. Pokud jsou jahody hodně velké, překrojte je na polovinu. Tyto lahodné a fascinující želé budou vzrušujícím překvapením pro každého.

7) dětská výživa

Maminky vědí, že příprava zeleninového vývaru pro novorozence vyžaduje čas a trpělivost. Ale tyto dvě věci nejsou vždy dostupné. Pak si pro jistotu připravte vývar, který používáte nejčastěji, ve větším množství než obvykle, například mrkev, brambory a celer, s masem i bez. Vše rozmixujeme a necháme vychladnout.

Zmrazte si svou domácí „bujónovou kostku“ ve formách na led a použijte podle potřeby, ohřejte v dvojitém vařáku, v mikrovlnné troubě nebo nalijte do trochy vody, zatímco se vaří. Jídlo bude hotové během chvilky.

8) Protein

Kolikrát jsme dělali dezert, který vyžadoval pouze vaječné žloutky? Mnohokrát jsme vaječné bílky vyhodili. Je škoda, že tak hodnotná potravina bohatá na bílkoviny vyšla úplně vniveč. Příště je trochu promíchejte a zmrazte v tácku na led.

Poté je vyndejte a vložte do sáčku s určeným obsahem. Brzy uvidíte, že je využijete lépe, třeba do lehkých proteinových palačinek s ovesnou moukou.

9) kokosová voda

I voda v tomto úžasném ovoci může zamrznout. Je to energetický nápoj s nízkým obsahem kalorií, ale bohatým na elektrolyty. Je bohatý na draslík a je ideální pro ty, kteří cvičí nebo vyvíjejí dlouhodobé úsilí, zejména v létě.

Má cennou vlastnost, že nahrazuje tekutiny ztracené například potem. Po zamrznutí v tácku na led by se měl spotřebovat do dvou měsíců. Je také velmi vhodný jako doplněk k limonádám.

10) Česnek a zázvor

Spojení vlastností   česneku a zázvoru   se zdá být elixírem dlouhověkosti. Na druhou stranu je česnek protizánětlivý, přírodní antibiotikum, antihypertenzivní a dezinfekční prostředek. Zázvor zase podporuje trávení, zmírňuje nevolnost a zvracení, pomáhá při nachlazení a zmírňuje bolesti kloubů, abychom jmenovali alespoň některé. Dát je dohromady znamená zlepšit své dovednosti.

Poté nasekejte česnek a zázvor nadrobno, přidejte pár kapek citronu a zmrazte. Mějte ho vždy po ruce, když ho potřebujete na rychlé vyluhování nebo bylinkový čaj. Pravidelné pití po dobu patnácti dnů, výluh z česneku a zázvoru posílí imunitní systém a připraví vás na chladné období.

11) Květiny a listy na koktejly.

Už jste je viděli na tom trendy místě, ale nenašli jste odvahu zeptat se jak? my vám to povíme. Zásobník na obyčejné kostky ledu   , barevné květy a listy   do každé dírky a poté vodu.

 

Ale co můžete dát do kostky ledu, která se pak přidá do koktejlu? Spojte chuť koktejlu a nechte se hýčkat: bezovými květy, limetkou, heřmánkem, malinami a borůvkami, okvětními lístky růží a květy levandule, rozmarýnem, bazalkou a tymiánem, ostružinami, lístky máty, citronovou a cedrovou kůrou, pomerančem. Zelené světlo pro vaši představivost!