Meloun… Kdo by neměl rád toto obrovské červené ovoce?

Osvěžující, lehký a hydratační meloun je jednou z nejkonzumovanějších potravin v létě. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení se nejedná o ovoce, ale o zeleninu jako je dýně, okurka nebo cuketa. Z tohoto důvodu, když je zkažená, má chuť připomínající tuto zeleninu.

Proč jíst meloun?

Navzdory této kuriozitě je pravdou, že toto ovoce je jedním z velkých nutričních požitků letních dnů, které pomáhá odolávat horku těch nejneúprosnějších hodin dne. Mnozí si myslí, že poskytuje pouze vodu. Přestože má vysoký obsah vody, kolem 90 %, je také bohatá na vitamíny A, C a B6 a především minerální látky, draslík a hořčík a také vlákninu. Doporučuje se při dietách a pro ty, kteří chtějí zhubnout, meloun má pouze 30 kcal.

Nejcennější složkou je však podle odborníků na výživu lykopen. Lykopen, ten samý, který zajišťuje červenou pigmentaci rajčat, má skvělé antioxidační účinky a poskytuje řadu výhod pro naše zdraví. Zejména snižuje cholesterol a vysoký krevní tlak, předchází srdečním onemocněním a dokonce i některým typům rakoviny, jako jsou ty související s papilomy.

Vodní meloun je navíc bohatý na chlorofyl a citrulin, aminokyselinu, která má schopnost uvolňovat cévy, podporuje krevní oběh a pomáhá řešit erektilní dysfunkci.

Jak vybrat dobrý meloun

Někdy se zdá, že vybrat dobrý exemplář je opravdu těžké a zvládnou to jen zemědělci. Není to však tak složité, jelikož stupeň zralosti tohoto ovoce lze určit tak, že si dáme pozor na některé detaily a detaily.

V tomto článku prozradíme několik triků, jak pochopit, kdy je meloun šťavnatý a chutný.

1. Žlutá skvrna

Žlutá (nebo špinavá) skvrna je místo, kde se meloun při zrání dotkl země. Zralý meloun by měl mít tmavě žlutou nebo žlutooranžovou barvu, ale ne bílou.

2. Pavučina

Tato neestetická vlákna na melounu naznačují, že včely byly během opylování v kontaktu s melounem mnohokrát. Čím více došlo k opylení, tím sladší je meloun.

3. Velikost

Vodní melouny mohou mít podlouhlý nebo velmi kulatý tvar. Ty s protáhlejším tvarem mají vodnatější chuť. Ty kulatější jsou naopak sladší.

4. Hmotnost a objem

Nejlepší je vybrat meloun, který není příliš velký, ale ani příliš malý. Optimální velikost je střední. Je třeba mít na paměti, že dobrý meloun vždy váží na svou velikost hodně.

5. kmen

Suchá stopka vždy naznačuje, že meloun dosáhl potřebné zralosti. Pokud je nať zelená a čerstvá, ovoce ještě není zralé, a tudíž není sladké.

6. Praskliny v melounu

Pokud má meloun takové praskliny, neměli byste ho jíst. Tyto praskliny jsou jasným indikátorem nepřirozenosti samotného vodního melounu, způsobené použitím škodlivých látek, které napomáhají rychlejšímu růstu ovoce pro zvýšení produkce a samozřejmě i zisků.

Přišly vám tyto tipy užitečné? Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte jej se svými přáteli!