Aloe   Vera   je nádherná rostlina, nejen nenáročná na péči a velmi krásná, ale má také   nespočet léčivých a   pro člověka prospěšných vlastností . Je to prakticky dokonalá rostlina pro váš dům nebo zahradu. Je považována za   královnu léčivých rostlin   a   v současnosti existuje mnoho produktů, které obsahují její gel.   To z ní dělá nejen nejznámější léčivou rostlinu na světě, ale také nejpoužívanější.

Aloe vera   si sama vyrábí živiny   a ukládá je   do listů,   kde se účinné látky rostliny nacházejí i   ve formě gelu.   Aloe Vera Gel   obsahuje více než 200 různých účinných látek.   Gel má viskózní konzistenci a rychle se vstřebává do pokožky. Už ve starověku se používal k   léčbě ran a popálenin.    Jeho složky jsou prospěšné zejména   pro pokožku   , a proto   je aloe vera široce používanou složkou kosmetických produktů.

Rostlina je vhodná i k pití (šťava z aloe vera). To   chrání žaludek a může pomoci při problémech se zácpou.    Aloe vera je jednou z nejjednodušších rostlin   na množení   a mít doma po ruce sazenice se může vždy hodit. V tomto článku uvidíme způsob, jak snadno reprodukovat aloe vera,   aniž byste museli utratit euro.

Aloe Vera, potřebujete pouze jeden list: s tímto trikem ho můžete nekonečně množit, aniž byste utratili euro

Z jediného listu nebo stonku může za pár dní vyrůst nová rostlina. Chcete-li množit aloe vera prostřednictvím listů, začněte   čistým řezem ostrým nožem na kořeni listu   na hlavní rostlině, která je alespoň 10 centimetrů dlouhá. Odříznutý list položte na čistý ručník a   nechte řízek zaschnout alespoň dva dny.

Někdy nařezané listy hnijí místo toho, aby na řezu vytvořily jakýsi ochranný strup. Vyhoďte shnilé listy a   používejte pouze ty, které se řádně zacelily.

Každý list vložte do květináče s    pískem a rašelinou   (potřebují porézní půdu bohatou na živiny) a   zakopejte pouze třetinu listu. Udržujte půdu vlhkou   , ale ne mokrou a   umístěte květináč na slunný parapet.   Řízky by měly dostat  jasné světlo po dobu nejméně šesti hodin   .

Řízky by měly zakořenit  mezi jedním měsícem a šesti týdny po vyříznutí z mateřské rostliny.

Jakmile listy zakoření,   starejte se o nové rostliny   pomocí níže uvedených tipů.

Aloe Vera, pokud to uděláte, získáte zdravou a silnou rostlinu

Pravidelně zalévejte a nechte půdu vyschnout.   Poté   umístěte květináč na místo, kde mateřská rostlina již dobře vyrostla,   nebo na místo, které dostává každý den alespoň šest hodin jasného nepřímého světla.

Aloe   je třeba zalévat každých pár dní   , kdykoli   je půda suchá do hloubky 1 palce   . Po měsíci budou kořeny stabilizované natolik, že   je přesadíte do květináče o 15 nebo 20 centimetrů většího.   V tomto okamžiku   můžete   rostliny zalévat mnohem méně často,   ale pouze tehdy, když jsou horní dva centimetry půdy zcela suché.