Artyčok patřící   do čeledi Asteraceae     je zelenina   známá již od starověku pro své blahodárné účinky na zdraví.   Jeho složení   je bohaté na antioxidanty, vlákninu, vitamíny a minerály,   což z něj dělá cenného spojence pro zdraví. Artyčoková voda, získaná vyluhováním listů, představuje efektivní způsob, jak využít jejích vlastností, aniž byste museli konzumovat samotnou zeleninu. Nyní se podívejme podrobně na   výhody artyčokové vody   a na to, jak ji připravit.

Artyčoková voda, nevyhazovat | Když to berete týden, nedokážete si ani představit, co se stane!

Artyčoková voda   je elixír   s četnými výhodami a vlastnostmi   , které byly známy již ve starověku. Mezi nimi uvádíme následující:

 • Detoxikujte organismus:   Artyčoková voda je známá svými detoxikačními účinky. Látky obsažené v listech artyčoku   pomáhají játrům   odstraňovat toxiny nahromaděné v těle a tím podporují   lepší funkci jater   .
 • Snížení cholesterolu:   Četné vědecké studie zdůraznily schopnost vody z artyčoků   pomoci snižovat hladinu cholesterolu v krvi.   Vláknina a antioxidanty, které obsahuje, pomáhají snižovat špatný cholesterol (LDL) a zlepšují celkový lipidový profil.
 • Regulace tělesné hmotnosti:   Vláknina obsažená v artyčokové vodě přispívá ke   zvýšení pocitu sytosti   , pomáhá tak   kontrolovat chuť k jídlu   a kontrolovat tělesnou hmotnost. Díky tomu je cenným pomocníkem při redukčních dietách.
 • Snížení zánětu:   Díky svým antioxidačním vlastnostem může artyčoková voda pomoci snížit zánět v těle. To může mít  pozitivní účinky   na stavy, jako je   artritida a další onemocnění související se zánětem.

Jak připravit artyčokovou vodu, elixír plný zdraví prospěšných látek!

Příprava   vody z artyčoku  je jednoduchý proces, který vyžaduje pouze několik kroků:

Ingredience

 • Čerstvé nebo sušené listy artyčoku.
 • vodopád

Minut

 1. V hrnci dejte vařit vodu.
 2. Přidejte listy artyčoku.
 3.  Necháme vařit  15-20 minut.
 4. Filtrujte kapalinu, abyste oddělili listy.
 5. Artyčoková voda je připravena ke konzumaci.

Jak konzumovat artyčokovou vodu, abyste využili všech jejích výhod?

 • Pijte nalačno:   Chcete-li maximalizovat výhody, konzumace sklenice artyčokové vody nalačno ráno může   podpořit detoxikaci   a   stimulovat metabolismus.
 • Přidejte citron:   Dotek citronu může zlepšit chuť artyčokové vody a poskytnout   další výhody vitamínu C.
 • Umírněnost:   Stejně jako u každého přírodního léku je důležité konzumovat vodu z artyčoků s mírou. Před významnými změnami ve stravě se vždy poraďte s lékařem.

Artyčoková voda je prezentována jako   zdravý nápoj plný benefitů   pro tělo. Jeho začlenění do vaší každodenní rutiny může pomoci zlepšit vaše celkové zdraví a pohodu. Je však důležité si uvědomit, že   účinky se mohou u jednotlivých osob lišit.   Proto se vždy doporučuje konzultovat s odborníkem na zdraví, než provedete jakékoli významné změny ve vašem jídelníčku.

 

Kontraindikace

V některých případech   , pokud užíváte nějaké léky, je dokonce vhodné poradit se se svým lékařem,   než začnete artyčokovou vodu zařazovat do svého jídelníčku, protože tato potravina může interagovat s některými léky.    Doporučuje se také vyhnout se jeho konzumaci lidem,   kteří trpí žlučovými kameny nebo jsou alergičtí  na rostliny z čeledi   hvězdnicovitých  . Také se nedoporučuje užívat v těhotenství nebo při kojení.