Zatímco aspirin se často používá k léčbě bolestí hlavy a u lidí s rizikem srdečního infarktu nebo krevních sraženin,   lze jej použít i na rostliny ve vaší zahradě. 

Aspirin: okamžitě ho nasaďte na rostlinu. Zde je 5 dobrých důvodů!

Aktivní složkou aspirinu je   kyselina acetylsalicylová.   Studie provedené Ministerstvem zemědělství Spojených států amerických ukázaly, že   rostliny ošetřené tímto lékem měly zlepšenou imunitní odpověď   . To znamenalo, že rostliny byly lépe chráněny před napadením hmyzem nebo jinými chorobami. Jiní vědci zjistili, že   sady postříkané směsí aspirinu rostly rychleji   než kontrolní skupina (bez aspirinu).

Mluvili jsme pouze o několika důvodech, proč byste měli používat aspirin na své zahradě, ale podívejme se na všechny.

1. Zlepšuje vývoj kořenů a výhonků.

Kyselina salicylová   podporuje tvorbu kořenů   v rostlinách. Jedna studie  například    ukázala, jak tato látka   zvyšuje proliferaci kořenů a klíčků sóji.   Tabletu aspirinu rozpusťte v šálku vody a namočte řízek do roztoku na několik hodin.

2. Zlepšuje klíčení

Aspirin může zlepšit klíčení.   Malá dávka aspirinu (1 tableta rozpuštěná v 5 litrech vody) může výrazně zlepšit klíčení semen jak květin, tak zeleniny.

3. Zvyšuje růst rostlin.

Užívání aspirinu na rostlinách zvyšuje jejich růst   . University of Rhode Island postřikovala rostliny vodným roztokem aspirinu každé tři týdny během vegetačního období. Rostliny postříkané roztokem aspirinu byly nakonec   větší a měly více plodů a květů   než ostatní, které tuto léčbu nedostaly.

4. Čerstvé květiny déle

Aspirin pomáhá řezaným květinám zůstat déle svěží   . Jednoduše rozpusťte polovinu tablety aspirinu ve váze s čerstvými květinami ze zahrady. Tyto vydrží déle.

5. Zdravější rajčata

Některé studie ukazují, že použití aspirinu pomáhá   zvýšit výnosy   , mít zdravější rostliny a robustnější listy. Před výsadbou postříkejte rostliny rajčat směsí vody a aspirinu (nebo semena namočte). Rostliny rajčat jsou tak   zdravější a odolnější vůči chorobám.

Ve skutečnosti v této studii vědci nastříkali kyselinu salicylovou na některé sazenice rajčat. Rostliny byly poté vystaveny napadení patogenem, bakterií, která způsobuje onemocnění fialových vršků brambor. Preventivní užívání   kyseliny acetylsalicylové snížilo šíření bakterií na polovinu.   Pokud se však látka použije až poté, co již došlo k bakteriální infekci, je účinek mírný nebo téměř neúčinný. Proto docházíme k závěru, že   při preventivní aplikaci na rostliny se spouští preventivní systémová rezistence,    která pomáhá bojovat s infekcemi.

6. Ošetřujte rostliny napadené houbami.

Aspirin může léčit houby na rostlinách infikovaných půdou.   Postříkejte své rostliny směsí vody a aspirinu, abyste zabránili houbovým chorobám. Kromě toho může stejné řešení   pomoci při léčbě rostlinných škůdců   . Aby byl účinný, stačí tento roztok nastříkat na vaše rostliny při prvních známkách padlí.

Užívání aspirinu není technicky přirozené řešení. Je to však možnost, která je považována za bezpečnou, protože obsahuje mnohem méně toxických chemikálií než mnoho jiných komerčních produktů.